EDİRNE HABERLERİ

Ayçiçeğinin geleceği Edirne'de konuşulacak

AA / Salih Baran
29.02.2016 - 10:30Son Güncelleme :

- 19. Dünya Ayçiçeği Konferansı, 29 Mayıs - 3 Haziran'da Edirne'de gerçekleştirilecek- Dünya Ayçiçeği Derneği Başkanı Kaya:- "Konferansa 280 bildiriyle 800'ün üzerinde katılımcı kayıt yaptırdı. Bu bir rekordur"

Ayçiçeğinin geleceği Edirnede konuşulacak
AA / Salih Baran

EDİRNE (AA) - Edirne'de, 29 Mayıs - 3 Haziran'da 19. Dünya Ayçiçeği Konferansı düzenlenecek.

Dünya Ayçiçeği Derneği Başkanı Doç. Dr. Yalçın Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konferansın Trakya Üniversitesi ve Dünya Ayçiçeği Derneği iş birliğiyle yapılacağını söyledi.

Bugüne kadar düzenlenen ayçiçeği konferansları incelendiğinde en yüksek başvuruyu aldıklarını belirten Kaya, şöyle konuştu:

"19. Dünya Ayçiçeği Konferansı'na dünyanın 41 farklı ülkesinden rekor sayıda başvuru oldu. Bugüne kadar düzenlenen konferanslar arasında en yüksek başvuruya ulaştık. Konferansa 280 bildiriyle 800'ün üzerinde katılımcı kayıt yaptırdı. Bu bir rekordur. Konferansa ilk defa ayçiçeği üzerine çalışan araştırmacılar, bilim adamları ve tohum şirketlerinin yanında, yağ sanayicileri, yağ kalitesinde çalışan araştırmacılar ve üreticiler katılacak. Bu suretle, Edirne'deki buluşma ayçiçeğinde tüm paydaşların katılacağı ilk konferans olması açısından da önem kazanıyor."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Ayçiçeğinin geleceği Edirne'de konuşulacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 10 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayçiçeğinin geleceği Edirne'de konuşulacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı