Ayçiçeğinde fiyat beklentisi

EDİRNE (A.A)
06.08.2006 - 17:46 | Son Güncelleme:

Edirne Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Yorulmaz, ayçiçeği hasadının 20 gün içinde başlayacağını belirterek, “ayçiçeğinde iyi bir alım fiyatı açıklanmasını bekliyoruz” dedi.

Yorulmaz, yaptığı açıklamada, ayçiçeği alım fiyatının belirlenmesinde doların baz alındığını ve doların düşmesinin üreticilerin aleyhine olduğunu söyledi.

Doların düşmesine rağmen Trakya'daki ayçiçeği üreticilerinin ayçiçeğinde iyi bir alım fiyat açıklanması beklentisine girdiğini ifade eden Yorulmaz, ayçiçeği üreticisinin yüzünün iyi bir fiyat verilerek güldürülmesi gerektiğini bildirdi.
Ayçiçeği alım fiyatlarının Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'nce (Trakya Birlik) açıklandığını belirten Yorulmaz, “Trakya Birlik yönetim kurulundakiler, birliğin ortağı ayçiçeği üreticileri tarafından seçiliyor. Bu nedenle yönetim kurulu, ayçiçeği alım fiyatlarını açıklarken, hem birliği hem de üreticileri düşünmek zorunda. Trakya'daki çiftçilerimiz açıklanacak ayçiçeği fiyatlarını merakla bekliyor” dedi.

Yorulmaz, Trakya Birlik'in geçen yıl yağlık ayçiçeğinin kilogramını 0,505 YTL'den aldığını da bildirdi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı