Aycell-Aria’nın birleşme ismi TTI

Hürriyet Haber
17.10.2003 - 01:51 | Son Güncelleme:

Aycell ve Aria evliliğinin en önemli adımlarından olan tek bir şirket çatısı altında birleşme gerçekleşti. Telekomünikasyon Kurumu'nun ön koşul olarak öne sürdüğü tek şirket ‘‘TTI İletişim ve Haberleşme Hizmetleri Anonim Şirketi’’ adıyla kuruldu.

Telekom, Telekom Italia Mobil ve İş Bankası'nın 100 milyar lira sermaye ile kurduğu şirkette, Telekom ve Telecom Italia Mobil (TIM) yüzde 40'ar, İş Bankası'nın ise yüzde 20 hissesi olduğu daha önce duyurulmuştu. 30 yıl süre ile faaliyet gösterecek TTI'da, ilk ‘‘T’’ Türk Telekom'u, ‘‘TI’’ ise Telecom Italia'yı temsil ediyor. TTI, bilgi ve iletişim teknolojisine ilişkin sistemlerin, hizmetlerin ve ekipmanın pazarlanması, satışı, dağıtımı, ihracatı, ithalatı, geliştirilmesi ve kurulması, bakım ve eğitim hizmetleri verecek, Satış ve servis üniteleri işletecek, Amaç ve konusuyla ilgili teçhizat ve yedek parça stoku yapacak; bu amaçları gerçekleştirmek üzere taahhüt, proje, mühendislik, danışmanlık ve organizasyon alanlarında çalışma yapacak.

Şirket'in işleri ve yönetimi, genel kurulca seçilecek 10 üyeden oluşan yönetim kurulunca gerçekleştirilecek.10 kişiden oluşan yönetim kuruluna TIM'i temsilen Marco De Benedetti, Nicola Verdicchio, Elisabetta Ripa, Giuseppe Farina, Türk Telekom'u temsilen İsmet Yılmaz, Cahit Paksoy, Erkan Topal, Osman Yıldırım Coşkun, Türkiye İş Bankası'nı temsilen de Caner Çimenbiçer ve Mahmut Magemizoğlu seçildi. Söz konusu üyeler 3 yıl süre TTI'nın yönetim kurulunda görev yapacaklar.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı