ANKARA HABERLERİ

AYBÜ’ye hâlâ ulaşılamıyor

Murat YILMAZ
12.11.2017 - 16:26Son Güncelleme :

EGO’nun 486 numaralı hat için durak sayısını azaltmasının da çözüm sağlamadığını belirten öğrenciler, bu kez de Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya çağrıda bulunarak, “AYBÜ’ye hâlâ ulaşılamıyor, sesimizi yeni Başkan Mustafa Tuna’nın duymasını istiyoruz” diyor.

Murat YILMAZ

474 numaralı hattın ekspres olarak sefer sayısının artırılmasıyla sorunun çözülebileceğini belirten öğrencilerden Selman Gündüz, şunları söylüyor:
“Ders saatlerini inceleyip, çok sayıda öğrenciyle konuşarak hazırladığım raporu rektörlüğe vermiştim. Rektörlük, raporu EGO’ya gönderdi. Ancak sorunumuz halen çözülmedi. Otobüs kuyruğunun 700 kişiye kadar ulaştığı oluyor. EGO Genel Müdürlüğü ‘sorunu çözeceğiz’ diye tweet attı ama üstüne bir şey yapılmadı. 486’nın bir, iki durağı azaltıldı, o da hiçbir fayda sağlamadı. Bizim için önemli olan 474 hattının sefer sayısının en az üç-dört katına çıkarılması.

BİR SAAT ÖNCEDEN ÇIKIYORLAR

474’ün ekspres olarak direkt Kızılay’dan başlayıp belli duraklar dışında yolcu almamasını talep ediyoruz. Sabah ve akşam yarım saatte bir otobüs var onun da 5 dakikaya inmesini istiyoruz. Şu anda vize dönemi. Arkadaşlarımız sınavlara geç kalmamak için bir saat önceden yola çıkıyor. Umudumuz belediyedeki değişiklikten. Twitter’da da etiketle söylemiştik; AYBÜ’ye hâlâ ulaşılamıyor, sesimizi yeni Başkan Mustafa Tuna’nın duymasını istiyoruz.” 

DOĞRUDAN ÇÖZÜM MESAJI VERİLMİŞTİ

Hürriyet Ankara, 20 Ekim’de “Üniversitelinin Esenboğa kuyruğu” manşetiyle AYBÜ Esenboğa Kampüsü’nde eğitim gören öğrencilerin ulaşım sıkıntısını gündeme taşımıştı. Öğrenciler, EGO’ya ait otobüs seferlerinin az olması ve otobüslerin çok dolaşması nedeniyle mağduriyet yaşadıklarını belirterek çözüm istemişti. AYBÜ Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, Twitter’dan, “Sevgili AYBÜ’liler EGO Gn. Md. Yard. Mahmut Emirdoğan Bey, bir hattın daha (486) doğrudan Esenboğa Külliyesi’ne yönlendirileceği müjdesini verdi” mesajını paylaşmıştı.

Etiketler: AYBÜ , ANKARA , ulaşım

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden AYBÜ’ye hâlâ ulaşılamıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Kasım 2017 tarihinde saat 16 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AYBÜ’ye hâlâ ulaşılamıyor haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Mart 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:02
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  16:20
 • Akşam
  18:56
 • Yatsı
  20:14
Sayfa Başı