« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aybaba'nın 14 prensi

Samet Aybaba “Alt yapıya inanacaksın. Ben 14 oyuncuya sezon öncesi şans veriyorum. Takımda kalmak isteyen çok çalışır. Önemli olan yönetime milyon dolarlar harcatarak takım kurmak değil özünden oyuncu yetiştirmektir” diyor.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

SEZON öncesi kamplarına bugüne kadar alt yapıdan en fazla 5 ya da 6 oyuncu alınırken, Samet Aybaba bir kez daha farkını gösterdi. Beşiktaş’ı yarınlara hazırlayan teknik adam, gözünü kırpmadan tam 14 genç oyuncuyu kampa aldı. Hürriyet’e konuşan siyah beyazlı teknik adam “Alt yapıya inanacaksın. 14 oyuncuya sezon öncesi şans veriyorum. Kalmak isteyen çalışır” dedi.

En az 5’i A takıma alınacak

Aybaba hem kendi felsefesini hem de kadrodaki gençlere bakışını şöyle anlattı: “Kadromuzda taşan oyuncuları kesinlikle satacağız. Genç takım ile A takım arasında asansör olan oyuncuları tutmayacağım. En az 5 oyuncu A takımda oynayacak. Önemli olan yönetime milyon dolarlar harcatarak takım kurmak değil özünden oyuncu yetiştirmektir. Kısıtlı imkanlarla 3 kez final oynatıp 2 Türkiye Kupası, 1 kez de Başbakanlık Kupası kazandırdım.

Ya oynayacaklar ya gidecekler

Ama ben geçmişle değil yapacaklarımla övünürüm. Beşiktaş’a zor şartlarda geldiğimi biliyorum. Gözümü kırpmadan gençleri kadroya aldım. Kendilerine de söyledim. Tüm gençlere şans vereceğim. Gerekirse 14-16 grubundaki yıldızlara şans vereceğim. Çünkü istikbalin gençlerde olduğuna inanıyorum. Beşiktaş A takımına çıkan oyuncunun kaderi artık çizilir. Ya oynayacaklar ya da başka kulüplerde yollarına devam edecekler. Kendilerine ona göre dikkat edecekler.”

Muhammed ayakkabısını 6 dakikada bağlardı

SAMET Aybaba, genç yıldız adaylarından Muhammed Demirci ile ilgili “Ayakkabısını 6 dakikada bağlıyordu. Kendisini ‘antrenmana en önde sen çıkacasın’ diyerek uyardım. Şimdi herkesten önce hazırlanıyor. Antrenmanlarda tüm gençlere özgüven verdik. Kimseye ayrıcalık tanımam” yorumunda bulundu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler