« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aybaba'dan çeteye kırmızı kart

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, ‘Yüzlerini görmek istemiyorum’ diyen başkan Orman ile aynı görüşte.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Aybaba, “Quaresma, Fernandes, Simao ve Almeida indirim yapmazsa bonservis bedellerini getirip gidebilir” dedi.
İsmail ER

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Samet Aybaba, başkan Fikret Orman’ın Portekizli oyuncular hakkındaki düşüncelerine katıldığını belirtti. Aybaba, Beşiktaş’ın kimsenin çiftliği olmadığını belirterek, “Portekizlilerin kulübe maliyetleri ve takım içi dengeleri ne kadar bozdukları ortada” dedi. Quaresma, Almeida, Simao ve Fernandes’in performanslarının 3’te 1’ini göstermediğini anlatan Aybaba, “Bu halleriyle onları kampa götürmemiz çok zor” diye konuştu.
Portekizli futbolcuların, sözleşmeleri bulunduğunu ve bu nedenle kadroya mecburen alacaklarını kaydeden Aybaba şöyle devam etti: “Her şey kadroya almakla bitmiyor. Bunu yapsak bile bu durumda onları Avusturya’daki kampa götürmeyi mümkün görmüyorum.”

Ücretlerinde fedakarlık yapmak zorundalar

Aybaba, Portekizli futbolcular konusunda hem performans, hem maddi konularda sorun yaşadıklarını söylerken şöyle devam etti: “Beşiktaş ruhunu sahaya yansıtacak oyuncularla devam etmek istiyorum. Portekizli oyuncularımız takım ruhunu oyununu sahaya koyduklarında aramızda olabilirler. Ancak ben gittiğim her takımda ekonomik değerlere ve kulübün menfaatlerine de önem veririm. Portekizli futbolcular, anlaşma yaptıkları ücretlerden dengeyi korumak adına fedakarlık yapmalı. Aksi taktirde önlemlerimizi alacağız.” Birkaç maç iyi oynamayı yeterli bulamayacağını söyleyen Aybaba Portekizli oyuncuların istatistiğine bakıldığında, verimsiz olduklarının kolayca görülebileceğini ifade etti.

Beşiktaş’ın istediği bonservis bedelleri

Quaresma: 15 milyon Euro
Fernandes: 15 milyon Euro
Almeida: 7 milyon Euro
Simao: 5 milyon Euro

Şimdi ne olacak

Portekizli oyuncular, 5 Temmuz’da Avusturya’da başlayacak ilk etap kampına götürülmeyecek.   İstanbul’da A2 takımının teknik direktörü Emrah Bayraktar yönetiminde özel programla çalışacaklar. A2 takımı ile antrenmana çıkmak istemezlerse durum noter kanalı ile tespit edilip UEFA’ya şikayet edilecek. Beşiktaş’tan ayrılmak istedikleri taktirde belirlenecek bonservis bedeli karşılığı serbest bırakılacaklar.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler