Ege Haberleri

  Ayayorgi savaşlarında yeni aşama

  HÜRRİYET / İZMİR
  19.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ÇEŞME Ayayorgi Koyu’nda, Çelebioğlu ailesiyle eğlence mekanları arasında yaşanan ses savaşı yerini ışık savaşına bırakırken, yeni bir açıklama geldi.

  Çelebioğlu ailesi, iletişim danışmanlığı şirketi aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, yüksek sesli ve zamansız müzik yayınının, tüm iyi niyetli yaklaşımlarına ve kamu yetkililerinin uyarılarına karşın, istismarcı ve ısrarcı bir tutumla sürdürüldüğünü öne sürdü. Açıklamada özetle şöyle denildi:
  “25 Haziran’da Vali Cahit Kıraç’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, yasada 23.59 olarak belirtilmesine rağmen, iyi niyetli bir yaklaşımla müzik ve gürültü konusunda cuma ve cumartesi günleri hariç beş gün saat 02.00’ye, cuma ve cumartesi günleri ise 03.00’e kadar işletmelerin makul düzeyde müzik yayını yapması konusunda karşılıklı mutabakat sağlanmıştır.

  Mutabakata uymadı
  Geçtiğimiz üç haftalık süreçte, koydaki işletmelerin büyük çoğunluğu bu konuda varılan mutabakata uygun hareket etmiştir. Ancak, Marrakech adlı işletme ısrarla gerek süre olarak mutabık kalınan saatlere uymamış, gerekse ses düzeyi olarak limitlerini sürekli aşmıştır. Hal böyle olunca, Çelebioğlu ailesi avukatları aracılığıyla hukuki hakların korunması ve kullanımı için, kurala uymayan işletmenin uygulamalarını gerekli yasal çerçeve içine çekmesini sağlamak üzere ilgili resmi mercilere şikayet başvurularını gerçekleştirmiştir.
  Beklentimiz, ilgili kanun maddelerinin, yönetmelik ve kuralların, tüm Türkiye’de adil bir şekilde uygulanması, bölgeye, kişilere ve müesseselere özel istisnalar sağlanmamasıdır. Gece belirlenmiş saat itibariyle uyku ve dinlenme hakkımızın engellenmemesi için resmi makamlardan yasalar ve yönetmelikler çerçevesinde haklarımızın korumasını ve kurallara uymayan işletmelerle ilgili gerekli yasal uygulamanın yapılmasını bekliyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı