ANKARA HABERLERİ

Ayaş salça fabrikasına kavuştu

Hürriyet Haber
19.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Ankara İl Genel Meclisi’nde gündeme alınan Ayaş’ta salça fabrikası kurulması projesi Ankara İl Özel İdaresi çalışmaları ile hayata geçirildi, tesis üretime hazır hale geldi.

Ayaş salça fabrikasına kavuştu
Hürriyet Haber

Ayaş Akkaya Köyü’ne inşa edilen ve kurulumu tamamlanarak üretime hazır hale getirilen salça fabrikası, özellikle kadınlar için istihdam kapısı olacak. İnşaatı ve donanımı tamamlanan fabrikanın üretim üniteleri de kurularak işletilmeye hazır hale getirildi. Bu yıl üretime başlayabilecek fabrika, günlük 2,5 ton domates işleme kapasitesine sahip.

Denetleme ziyareti

Ankara İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Ceylan, Akkaya Köyü’nde yaşayan kadınların girişimcilik ve üreticilik niteliklerini geliştirecek fabrikadaki son durumu incelemek ve çalışmaları denetlemek üzere bir ziyaret gerçekleştirdi. Fabrikada görev yapacak kadınların da hazır bulunduğu denetleme ziyaretinde, kurulumdan sorumlu teknik personel, sistemin işleyişi hakkında bilgi aktardı. Kadınlardan domatesin özellikleri, nasıl toplandığı gibi konularda da bilgi alan Ceylan, fabrikanın tüm ünitelerini inceledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ayaş salça fabrikasına kavuştu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı