Ege Haberleri

EGE

  "Ayarımız kaçtı"

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  23 Eylül 2014 - 01:17Son Güncelleme : 22 Eylül 2014 - 11:00

  İZMİR'de, televizyon yayınlarının Türksat 4A üzerinden verilmeye başlanmasıyla ekranları kararan vatandaşlar, kanal ayarlaması için uydu alıcısı ve anten satan elektronik dükkanlarının yolunu tuttu.

  Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016'nın başında tamamlanacağından, bu uydu üzerindeki yayınlar, Türksat 4A'ya aktarıldı. Dijital platformlar ve Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncellerken, bunun dışında kalanların yayınları kesildi. Televizyonlarının ekranları kararan vatandaşlar, uydu cihazlarındaki bilgileri kendileri güncelleyemeyince, bu hizmeti veren işyerlerine koştu.
  Elektronikçilerin ağırlıklı olarak hizmet verdiği Çankaya semtinde bulunan, çanak anten ve uydu cihazı satıp, servis hizmeti veren işyerleri 10 TL karşılığında, cihazlarını getiren vatandaşların kanal ayarlarını yapmaya başladı. İletişim Teknolojileri Çarşısı esnafı, Türksat 4A uydusunun devreye girmesiyle çarşı olarak yoğun bir gün geçirdiklerini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı