Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Ayarı kim bozdu?

FENER’in ayarını kim bozdu? Mehmet Aurelio mu yoksa Kezman mı bozdu? Yoksa Altan Tanrıkulu ya da Erman Toroğlu mu?..

Deniz Fenerli Zait Akman mı, Harbi Fenerli Kadir İnanır mı?

Yoksa Güiza ya da Emre Belezoğlu mu?

Ertuğrul Özkök mü, Cem Yılmaz mı?

Aziz Yıldırım mı, Genç Fenerbahçeliler mi?

Zico mu, R.Carlos mu?

Türk basını mı, İspanyol basını mı?

Deivid’in sakatlığı mı yoksa Appiah’ın ahı mı?

Yoksa Genel Kurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın emekliliği mi?

İlhan Cavcav mı, Ali Şen mi?

Mahmut Uslu mu, Mahmut Özgener mi?

7 dakikalık Josico mu, 6 yabancı kuralı mı?

MHK mi yoksa THY mi?

Avrupa Şampiyonu İspanya mı, Olimpiyat Şampiyonu Usain Bolt mu?

ABD’deki ekonomik kriz mi, çubuklu forma krizi mi?

Kayserili Aghahowa mı, G.Antepli Tabata mı?

Yönetim kurulu mu yoksa Aragones mi?..

Nasıl oldu bilmiyorum ama ayar bozuldu... Birileri, bir şeyler, Fenerbahçe’nin ayarını bozdu...

Peki kim bozdu ?...

Şunu söyleyebilirim ki ben bozmadım...

TARAFTARIN KALP MASAJI

TAMAM F.Bahçe haftalardır kötü sonuçlar alıyor. Lige istediği gibi başlayamadı...Ama dünkü Fener... Ben hiçbir F.Bahçeli’nin dünkü sonucu ve ayıbı hak ettiğine inanmıyorum. Dünkü maçın teknik, taktik açılımı yoktu... Sahadaki o aciziyetin bir analizi de yok... Sahadakilerin ya da saha kenarındakilerin hatası... Ne fark eder ki... Dünya kadar dolarlar, Euro’lar ziyan olmuş... Önemli mi?...

Binlerce taraftarın boynu bükük evlerine dönmelerinden önemli mi? "Hep Destek Tam Destek" elbette tamam. Ama yanlışa destek vermek topyekün bir çöküşün, yanlış gidişin fitilini ateşlemez mi?

Aragones, Fenerbahçe’nin kimyasıyla oynamış ve başarıyla bozmuştur. Bu gerçeği kabul etmezsek, tedaviyi nasıl uygularız, problemi nasıl çözeriz? Ya da çözebilir miyiz?..

Gidişat iyi değil

İlk yarıdaki o felaketten sonra Fenerbahçe taraftarı, sahadaki üzerlerine ölü toprağı serpilmişçesine gezinen futbolcularına son bir gayretle elini uzattı... Hani sedyede kalp şoku ya da kalp masajı yapılan hastalar vardır ya... Fenerbahçe taraftarı da takımlarına kalp masajı yaparcasına 2. yarının başında takımlarını bağırlarına bastılar... Ama yine olmadı...

Fenerbahçe bu şansını da kullanamadığı gibi bundan sonraki Kadıköy maçlarında da bu şansı bulamayabilir. Herkes içinden konuşuyor... Ne "hata yaptık" diyen var ne de ortadaki kötü gidişe "dur" diyen var. Fenerbahçe taraftarı daha ne kadar kalp masajı yapabilir, bilmiyorum ama bu gidişin iyi gidiş olmadığını biliyorum.

DEVAMI YARIN

Maç yazısı yazmak gerçekten zor. 80. dakikada spor servisinden arayıp yazıyı istiyorlar. Ve siz de o ana kadar alelacele bir yorumla bu yazıyı gazeteye geçiyorsunuz. Canlı yayın muhabiri gibi yazı gittikten sonra hata düzeltme şansınız da pek kalmıyor. Ben her yazımdan sonra "tüh şunu yazmayı unuttum" ya da şunu o an öyle gördüm ama şimdi fikrim değişti deme şansınız kalmıyor.

İşte bu nedenle bundan böyle maç yazılarımın genel değerlendirmesini daha detaylı bir biçimde maç ertesi günlerde de yazacağım. Dünkü maçla ilgili daha detaylı yazımı da yarın yazacağım. Bilgilerinize...

MAÇIN PANKARTI: HEP DESTEK TAM DESTEK!!!

MAÇIN ÜÇ ADAMI: İZEL - ÇELİK - ERCAN
X