Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Ayakta alkışlayın

FENERBAHÇE için şampiyonluk kapısının açılması bu kadar kolay işte.. Üst üste gelen Antalya, Trabzon ve Manisa galibiyetlerinden sonra Kayseri çok önemli bir engel olarak karşısında duruyordu F.Bahçe’nin..

Ama ligdeki pek çok takıma kök söktüren, ligin en sert takımı Kayseri, F.Bahçe karşısında adeta keten helvaya dönüştü..
İlk 20 dakikadaki o prese karşı koyabilecek takım, Türkiye sınırları içinde yok zaten.. Volkan Babacan’ın hediyesi ve Özer-Topuz ikilisinin asistiyle gelen erken Niang golü, Kayseri’nin gardını düşürdü.. Ve F.Bahçe 90 dakika boyunca sahanın tek hakimi oldu..

Durduracak takım yok

Şunları kabul edelim: Kondisyonu yok denen F.Bahçe şu an ligin en çok koşan takımı.. Takım savunması yapmadığı için eleştirilen F.Bahçe, şu an topun arkasına en iyi geçen takım.. Ve karşı kaleye gidemediğinden dem vurulan F.Bahçe, şu an ligin en çok pozisyon bulan takımı.. Bu F.Bahçe’yi durduracak takım yok.. Hele ki, gelecek hafta Kiev maçının 4 gün sonrasında F.Bahçe’nin karşısına çıkacak olan Beşiktaş..
Aykut Kocaman’ı ve bu F.Bahçe’nin yıldızlarını ayakta alkışlıyorum..

GECENiN TOP 5’i

Topuz’un Emre’yi aratmayan enerjisi ve gol pası
Santos’un Brezilya Milli Takımı’nın solbeki olduğunu hatırlaması
Taraftarın gerçek ‘sevgilisi’ olarak F.Bahçe’yi görmesi
Niang’ın gol konusundaki müthiş iştahı
Dia’nın yavaş yavaş sarı-lacivertli formaya ısınması

MAÇIN ÜÇ ADAMI

Lugano - M.Topuz - Niang
X