Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Ayaklı kuyumcu dükkanını soydular

ABD'de New York Giants takımının yeni draft ettiği Will Allen, bir kuyumcu dükkanı gibi dolaşmanın bedelini 150 bin dolar (207 milyar TL) çaldırmakla ödedi.

Allen, ifadesine göre sabaha karşı saat 5'te kaldığı apartmanın önüne geldiğinde yüzlerinde çorap maskeler olan 3 kişinin saldırısına uğrar. Boğuştuğu hırsızlardan biri önce Allen'in üzerine benzin döker, ardından da kibritle yakmakla tehdit edip üzerindeki bütün kıymetli eşyaları vermesini ister. Allen olaydan yara almadan kurtulur ama, biri 120 bin dolarlık diğeri 11 bin dolarlık iki platin, elmas bilezik, 9 bin dolar değerinde beyaz altın bir Rolex saat, 10 bin dolar değerinde elmas küpeleri ile dairesinin ve lüks otomobilinin anahtarını hırsızlara kaptırır.

COACH’A dokunma köpek ısırır

Houston Rockets'ın başarılı forvetlerinden Kenny Thomas, köpek tarafından ısırılınca NBA Yaz Ligi'ni uzaktan seyretmekle yetindi. Thomas, havaalanında buluştuğu Houston'ın yardımcı coachu Jim Boylen ile tokalaşmak isteyince olanlar olur. Boylen'in köpeği bir anda Thomas'ın üzerine atlayarak, yüzünü ısırır. Dudakları köpek tarafından parçalanan Thomas hemen hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınır. Plastik cerrahi müdahalesi gören Thomas yaklaşık 2 hafta basketboldan uzak kalacak.

Gay kaleci aranıyor

5 ile 12 Ağustos tarihleri arasında İngiltere'nin başkenti Londra'da ilk kez 'Gay'ler Dünya Futbol Şampiyonası düzenlenecek. İngiltere Futbol Federasyonu ve FIFA'nın da desteğini alan organizasyona katılacak Boston Striker kulübü ise bir kalecisi olmadığı için sıkıntıya girmiş. Kulüp, çözümü şöyle bir ilan vermekte bulmuş: '18 kişilik kadroyu tamamlamak için bir kaleciye ihtiyacımız var. Kalecinin katılım ücreti ve gerekirse evi kulüp tarafından sağlanacaktır. İngilenenler jcmcc@mediaone.net 'ten Jim'e başvurabilir.'


Nakavtçı Mia

6 yaşında tekvando ile spora başlayan ABD'li Mia St John bugün ringlerde fırtına gibi esiyor. Tekvandoda kara kuşak takıp 27 maçta 1 yenilgi alan ve ülkesini olimpiyatta temsil eden 31 yaşındaki Mia, 1996'da profesyonel olarak başladığı boksta da rakip tanımıyor. 12'si nakavtla yaptığı 22 maçı da kazanıp hafif siklette beline kemeri takan Mia, bugün ‘‘Nakavtçı’’ takma adıyla çağırılıyor. California Üniversitesi psikoloji bölümü mezunu Mia, 5 yıl modellik yapıp, 1999'da Playboy'a da poz verdi.


Son madalya şampiyona

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Moskova'daki toplantısında bir yenilik de madalya seremonisine getirdi. 2'ye karşı 13 oyla kabul edilen yeni uygulamaya göre olimpiyatta altın madalya kazanan sporcu ilk önce değil, son sırada ödüllendirilecek. İlk önce ödüllendirilen şampiyonun, kürsüye çıkan diğer sporcuların gölgesinde kaldığı görüşünün ağırlık kazanması üzerine, önce 3., ardından 2. son olarak da şampiyonun madalyasının verilmesi uygun görüldü. Böylece şampiyonun ve izleyicinin heyecan doruğa çıkarılacak. İlk kez Salt Lake 2002 Kış Oyunları'nda denenecek uygulama benimsenirse, süreklilik kazanacak.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI