Ege Haberleri

  Ayakkabıcılar uçuşa geçti

  İZMİR (DHA)
  15.09.2015 - 15:51 | Son Güncelleme:

  İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı bu yıl ilk kez Fuarizmir’de düzenlenirken katılımcı firmaların yüzünü güldürdü. Uzun yıllardır yurt dışı fuarları tercih eden önemli firmalar, ’Shoexpo’ ile birlikte İzmir’e dönüş yaptı.

  İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, bu yıl ilk kez yeni mekanında, Türkiye’nin en büyük fuar tesisi ’Fuar İzmir’de gerçekleştiriliyor. 127 firmanın katıldığı ve 32 ülkeden profesyonel alıcıların getirildiği fuar, bu yıl yine ilk olarak ’Shoexpo’ adıyla düzenleniyor. 38. Ayakkabı ve Çanta Fuarı’na katılan firma ve sektör temsilcileri, bu yıl çok daha farklı bir heyecan yaşıyor.

  Hem organizasyondan hem de yeni fuar alanından çok memnun olduklarını dile getiren katılımcılar, birkaç yıl içinde ’Fuar İzmir’i tamamen dolduracak bir büyümenin planlarını yapmaya başladı. Son 10 yıldır yurtdışı fuarları tercih eden önemli firmalar da ’Shoexpo’ ile birlikte İzmir’e dönüş yaptı. Geçtiğimiz yıl 14 ülkeden profesyonel alım heyeti gelirken, bu sayının 32’ye çıkması, profesyonel ziyaretçi sayısında ise ilk kez 8 binlerin hedeflenmesi, fuarın yükselen grafiğinin en önemli işaretleri olarak değerlendiriliyor. Fuar süresince Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Azerbaycan, Dubai, Ermenistan, Filistin, Güney Afrika, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, İngiltere, İran, İsrail, İsviçre, İtalya, Kırgızistan, Kosova, Lübnan, Meksika, Mısır, Moldova, Portekiz, Romanya, Rusya, Singapur, Sırbistan, Suudi Arabistan, Ukrayna, Ürdün, Yeni Zelanda ve Yunanistan’dan gelecek alım heyetleri, Türk ayakkabı üreticileriyle buluşacak. Toplam 200 alım heyeti fuarda iş bağlantısı yapacak.

  İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata fuarı değerlendirdi, "Shoexpo olarak açtığımız bu fuar, harika bir tesiste, aşağı yukarı 180 bin m² alanda kuruldu. Bu fuar 8 bini aşkın ziyaretçiyle son yılların en muhteşem fuarı oluyor. Sektör tabi ki fuarlarla çizgisini yukarı doğru çıkarıyor. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu, İzmir’e muhteşem bir fuar alanı kazandırdı. Kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Yurtdışında birçok fuara gidiyoruz. Uzakdoğu ve Avrupa fuarlarına katılıyoruz. Şu anda Ortadoğu’nun en büyük fuar alanına sahip ’Fuar İzmir’in başarılı olacağına inanıyorum" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı