Ege Haberleri

EGE

  Ayakkabı eylemi

  İlker KILIÇASLAN MANİSA, (DHA)
  20 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 19 Kasım 2009 - 22:37

  Manisa Sağlık İl Müdürlüğü’nün, ‘Yardım’ adı altında gönderdiği ayakkabıların kalitesiz olduğunu belirten sağlık çalışanları eylem yaptı. Çalışanlar verilen ayakkabıları müdürlüğün önüne bıraktı.

  MANİSA Sağlık İl Müdürlüğü tarafından ‘Yardım’ adı altında gönderilen ayakkabıların kalitesiz olduğunu belirten sağlık çalışanları eylem yaptı. SES (Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası) Manisa Şubesi’nin düzenlediği eylemde sağlık çalışanları, kendilerine gönderilen ayakkabıları Sağlık İl Müdürlüğü önüne bıraktı. Şube Başkanı Zeynel Kaplan, Maliye Bakanlığı’nın belirlediği standart fiyatlar yüzünden kendilerine verilen giyim eşyalarının kalitesiz olduğunu belirterek şunları söyledi:

  “Yardımdan amaç, anlaşmalı mağazaların fason mallarını elden çıkarmalarına hizmet etmekse, bunu tam anlamıyla yapıyorsunuz. Kamu çalışanlarına hak ettikleri kalitede giysi ve ayakkabı sağlanmasını istiyoruz.”

  Mücadeleye devam

  SES Genel Başkanı Bedriye Yorgun da siyasi iktidarın sağlık kuruluşlarını şirket ve ticarethane, hastaları da müşteri gibi gördüğünü ileri sürdü. Sağlık emekçilerine de kölelik düzeni veya işsizlik dayatıldığını iddia eden Yorgun, “Bizi kölelik düzeninde çalışmaya dayatanlar ile bugün olduğu gibi bundan sonra da mücedele edeceğiz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı