Dünya Haberleri

  Ayakkabı çekeceği ile tünel kazdılar

  Hürriyet Haber
  24.08.2006 - 12:19 | Son Güncelleme:

  Ayakkabı çekeceği ile tünel kazarak, Avrupa’ya kaçmaya çalışan Mısırlı iki kafadar, “yanlışlıkla başlangıç noktalarına geri dönünce” Rus polisine yakalandı.

  BBC Türkçe Servisi’nin Rus savcılara dayandırdığı habere göre olay şöyle gelişti: Adları açıklanmayan ancak Mısırlı olduğu bildirilen iki kişi, bundan birkaç ay önce turist vizesiyle Moskova'ya girdi. Trenle komşu Belarus'un başkenti Minsk'e, oradan da otostop çekerek Polonya sınırına kadar giden uyanık kaçaklar, sınırda ayakkabı çekeceğiyle tünel kazıp, dikenli tellerle çevrili sınırı geçmeyi başardı.

  Ancak Polonya'da dolaşırken yollarını kaybedip kendilerini yine Belarus sınırında bulan kaçaklar, Almanya sınırına geldiklerini sanarak yeni bir tünel kazdı. İki Mısırlı, Almanya’ya geldiklerini sanarak yanlışlıkla tekrar Belarus'a geçti.

  Belarus sınırında fark edilen şaşkın kaçaklar, burada 10 gün hapis yattıktan sonra Moskova’ya giden bir trene bindirildi. Ancak bu kez de artık sınırları kaçak geçmeyi alışkanlık haline getiren iki Mısırlı, trenden yarı yolda inip, bu kez Ukrayna'ya geçmeye çalışırken sınıra varamadan Rus sınır muhafızları tarafından yakalandı.

  Kaçaklar şimdi Moskova'da mahkemeye çıkarılmayı bekliyor. İki kaçağın suçlu bulunması halinde, para cezasına çarptırılabileceği ve Mısır'a iade edilebileceği bildirildi.

  Öte yandan Rus savcılar ikilinin tüneli neden ayakkabı çekeceği tünel kazdığı sorusuna ise “yakalanma korkusuyla kazma kürek satın almak istemedikleri için” yanıtı veriyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı