KARABÜK HABERLERİ

Ayakkabı boyacısının duygulandıran vasiyeti

AA / Ahmet Özler,Ersin Turan
27.02.2016 - 16:41Son Güncelleme :

- Karabük'ün Safranbolu ilçesinde geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden ayakkabı boyacısı, uzun yıllar çalışarak aldığı evinin cami yapımına destek olmak için Diyanet Vakfına bağışlanmasını vasiyet etti

AA / Ahmet Özler,Ersin Turan

KARABÜK (AA) - Safranbolu ilçesinde uzun yıllar çalışarak satın aldığı evini noter kanalıyla hazırladığı vasiyetle Türkiye Diyanet Vakfına bağışlayan ayakkabı boyacısının cenazesi toprağa verildi.

Geçirdiği rahatsızlık sonucu 50 yaşında hayatını kaybeden 25 yıllık ayakkabı boyacısı Muzaffer Çevik'in cenazesi, Köprülü Mehmet Paşa Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığına defnedildi.

Cenaze törenin ardından kimsesi olmadığı belirtilen Çevik'in, Kıranköy mevkisinde her zaman boyacı tezgahını açtığı bir banka şubesinin önündeki yerde, esnaf arkadaşları tarafından helva ikramında bulunuldu.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çevik'in ilçede bir sembol olduğunu ve herkes tarafından çok sevildiğini söyledi.

Çevik'in, boyacılık yaparak biriktirdiği paralarla aldığı ilçe merkezindeki evini, yapımı süren Merkez Camisi'ne maddi destek sağlamak için noter huzurunda hazırladığı vasiyetle Diyanet Vakfına bağışladığını anlatan Aksoy, şöyle dedi:

"İyilik seven, insana yardımı vazife edinmiş birisiydi. Güçlükle aldığı evini, ölümünün ardından cami yapımı için bağışlanması için vasiyet bırakmıştı. Bir süredir tedavi görüyordu. Ölümü bütün ilçeyi üzdü. Allah rahmet eylesin."

Esnaf Ömer Özler de üzüntülerinin büyük olduğunu, ilçenin önemli bir sembolünü kaybettiğini dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden Ayakkabı boyacısının duygulandıran vasiyeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 16 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayakkabı boyacısının duygulandıran vasiyeti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı