KİLİS HABERLERİ

Ayak Sağlığına Dikkat

IHA
21.07.2015 - 11:39Son Güncelleme :

KİLİS AYAKKABICILAR ODASI BAŞKANI MEHMET KEPEKÇİ, ÇİN MALI AYAKKABILAR İLE İNTERNET ÜZERİNDEN SATILAN AYAKKABILARIN SAĞLIKSIZ OLDUĞUNU, VATANDAŞLARIN MAĞDUR OLDUĞUNU SÖYLEDİ

IHA

Kilis Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mehmet Kepekçi, Çin’den gelen ayakkabıların sağlıksız olduğunu, internet üzerinden ayakkabı alan vatandaşların mağdur olduğunu söyledi.
Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mehmet Kepekçi, ayakkabı almak isteyenlerin bizzat ayakkabı satan iş yerlerinden görerek ve deneyerek almalarının kendi açılarından daha yararlı olduğunu ifade ederek, “Gerek Çin malı ayakkabılar, gerekse internet üzerinden satılan ayakkabıların insan sağlığına zararlı olma ihtimali çok yüksektir. Vatandaşlar ayakkabı alırken, Çin malı olup olmadığına baksınlar. Bazı önemli firmaların taklidini yaparak müşteriyi kandırıyorlar“ dedi.
Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mehmet Kepekçi, neredeyse her gün onlarca televizyon programında sanal alemden ayakkabı satıldığını belirterek, “İnternet üzerinden sipariş veren vatandaşlara gelen ayakkabıların bir bölümü istedikleri gibi gelmiyor. Bir bölümü ise ya ayaklarına dar ya da bol geliyor. Kalitesi de düşük oluyor. Örneğin Kilis’te 20-30 TL’ye alacağı bir ayakkabıyı 70 -100 TL’ye internet üzerinden alıyor. Değiştirme imkanı da yok. Vatandaşlar mağdur oluyorlar” diye konuştu.
Ayakkabıların bizzat görerek ve deneyerek alınması gerektiğini savunun Kepekçi, “Gelen ayakkabıların kalitesi zannedildiği gibi iyi değil, bunu internet üzerinden alan herkes söylüyor. Biz esnaftan ayakkabı almalarını istiyoruz. Hiç yoktan görerek, deneyerek ayakkabı satın almış olurlar. Değiştirme imkanları da var. Esasında internet üzerinden veya televizyon programları ile satılan ayakkabılar Türkiye’deki esnafı ekonomik anlamda sıkıntıya sokuyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Ayak Sağlığına Dikkat hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayak Sağlığına Dikkat haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ

KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:54
Sayfa Başı