Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ayak oyunları ile şampiyon

Trabzonspor Kulübü Başkanı Atay Aktuğ, F.Bahçe'ye gönderme yaptı. Aktuğ, sarı lacivertli kulübü masa başı oyunları yapmakla suçladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Aktuğ, ‘Şampiyonluğa ulaşmanın iki yolu vardır. Birincisi iyi bir takıma sahipsinizdir, şampiyonluğa ulaşırsınız. İkincisi takım iyi olmaz, F.Bahçe gibi, ancak bir takım ayak oyunlarıyla şampiyon olursunuz’ dedi.

TRABZONSPOR
Kulübü Başkanı Atay Aktuğ, şampiyonluk yarışında çekiştikleri Fenerbahçe’yi ağır bir dille eleştirirken, ‘Ancak ayak oyunları ile şampiyon olursunuz’ dedi. Almanya’nın başkenti Berlin’de bordo mavili camianın halka arzı ile ilgili bilgililer veren Aktuğ, şunları söyledi: ‘Şampiyonluğa ulaşmanın iki yolu vardır. Birincisi iyi bir takıma sahipsinizdir, şampiyonluğa ulaşırsınız. İkincisi takım iyi olmaz, Fenerbahçe gibi, ancak bir takım ayak oyunlarıyla şampiyon olursunuz. Trabzonspor buna uymaz.

Türkiye Ligi’nde şampiyon olmak istediklerini ve hedeflerinin taraftarlarını bu konuda mutlu etmek olduğunu belirten Aktuğ, ‘Şampiyonluk mücadelemizden vazgeçmiş değiliz. Şampiyonluk hedefimiz sürüyor. 7 puan gerideyiz. Futbolda her şey mümkün’ yorumunu yaptı. Hamit Altıntop’a teklif götürdüklerini ancak olumlu yanıt alamadıklarını belirten başkan, Emre Belözoğlu ile ilgilenmediklerini söyledi.

Başkaldırışın sesi

Kulüp olarak halka açılmada geç kaldıklarını ve Trabzonsporlu olmaktan gurur duyduğunu kaydeden Aktuğ, sözlerini şöyle noktaladı: ‘Trabzonsporlu olmak İstanbul’a başkaldırışın sesidir. Sosyal ve ekonomik olarak ezilmişliğe başkaldırmaktır. Trabzonspor, Anadolu’yu temsil ediyor. Bundan dolayı Trabzonspor’un maddi olarak güçlenmesi gerekir. Tüm Trabzonsporlular, Trabzon Sportif hisselerini alsınlar ve takımlarına sahip çıksınlar.’

Bunları da Beğenebilirsiniz