« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ayağınızı denk alın

Alman hoca, Kayseri’ye hareketten önce oyuncuları ile yaptığı toplantıda, "Benim gözümde hepiniz eşitsiniz. Her futbolcumun aynı düzeyde forma şansı var. Ancak, bazı arkadaşlarınız bu şansı iyi değerlendiremediler" dedi.

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
NE Süper Lig liderliği, ne de UEFA Kupası’nda atlanılan tur... Bu iki başarı da G.Saray’ın tecrübeli teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp’ı memnun etmiyor. O, oyuncularından daha iyisini bekliyor. Beklemekle kalmayıp, bunu açık açık dile getiriyor. Alman hoca, dün Kayseri deplasmanına hareket etmeden önce oyuncuları ile yaptığı toplantıda, "Aranızda memnun olmadığım futbolcular var" diyerek açık açık gözdağı verdi.

"Benim gözümde kadrodaki tüm futbolcularım eşittir" diyerek söze başlayan Kalli, daha sonra şunları söyledi: "Sizlere her zaman benim kadromun tüm futbolculara açık olduğunu söylemiştim. İnandığım doğrulardan hiçbir zaman vazgeçmem. Her futbolcumun aynı düzeyde forma şansı var. Ancak, bazı arkadaşlarınız bu şansı iyi değerlendiremediler ve beni hayal kırıklığına uğrattılar. Ancak, ben ısrarcıyım ve futbolcumu hemen silmem. Kimse küsmesin ve daha iyi bir şekilde çalışsın.

Hem Türkiye Ligi’nde, hem de Avrupa’da iyi bir seri yakaladık. Bu seriyi Kayserispor karşısında da bozmayalım. Her takımda ufak tefek tatsızlıklar yaşanır. Ancak, bunun altından hiç kimsenin fazla zarar görmeden kalkmasını bilmek en güzelidir."

Ocakta takviye olabilir

Futbol A.Ş genel müdürü Adnan Sezgin ve yöneticilerle sık sık bir araya gelen Kalli, gelecekle ilgili planlarını da şimdiden yapıyor. Önümüzdeki sezonda da çok farklı ve alternetifi bol bir kadro kurmayı planlayan Feldkamp, yöneticilere, "Şimdiden izlediğimiz futbolcular var. Önümüzdeki sezon bu takımdan ayrılacaklar olacaktır. Onun için planlarımızı şimdiden yaparak hazırlıklı olmalıyız. Ocak ayındaki ara transfer için araştırmalarım devam ediyor. UEFA Kupası’ndaki durumumuza göre transfer ihtiyacımız olabilir. O zaman bir durum toplantısı yapar ve ihtiyacımız olursa kadroya takviye isteyebilirim" dedi.

Öte yandan G.Saray Kulübü, FC Sion'la oynanan UEFA Kupası 1. tur rövanş maçında stada girişte oluşan izdiham ve sıkıntılardan dolayı, taraftarlarından özür diledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz