« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ayağınızı denk alın

Trabzonspor’un Kayserispor karşısında 2-0 öne geçmesine rağmen 13 dakikada yediği 4 golle mağlup olması, camiada soğuk duş etkisi yarattı. Başkan Nuri Albayrak, "Herkes şapkasını önüne koyup düşünmeli" dedi.

Ömür AVCI/DHA
SON GÜNCELLEME
İKİNCİ yarının ilk maçında, Kayseri deplasmanında aldığı 4-2’lik yenilgiyle karışan Trabzonspor’da, Başkan Nuri Albayrak ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul’a dönüş programlarını değiştirerek takımla birlikte Trabzon’a döndü. Teknik direktör Vahid Halilhodziç’le geniş kapsamlı bir toplantı yapacaklarını söyleyen Başkan Albayrak, Kayserispor mağlubiyetinden herkesin çıkarması gereken bazı dersler olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Halilhodziç’ten alacağımız rapor ve kendi aramızda yapacağımız görüşmelerin ardından bundan sonra ne yapacağımıza karar vereceğiz. Herkes bu mağlubiyetin analizini yapacak. Hem teknik kadronun hem de futbolcuların, bu işin sorumlusu kim, diye düşünmesini istiyorum."

Alternatifim yok

Bordo mavililerin teknik patronu Halilhodziç ise, Kayserispor maçında futbolcularının verdiği taktiği uygulayamadığını belirtti. Kadrosunda alternatif oyuncu olmadığından şikayet eden Boşnak hoca, yönetime de çattı. Halilhodziç, "Bütün bir hafta boyunca Kayserispor’un uzun topa dayalı hücum anlayışı üzerinde çalıştık. Ama oyuncularımdan hiçbiri 40 metre uzaktan gelen hava topuna kafa vurmayı bile düşünemedi, ya da beceremedi. Takımda daha fazla alternatifimiz olsaydı, bazı oyuncularımızı uzun bir süre dinlendirmeye imkanımız olurdu. Fakat böyle bir olanak yok. Gençlerle ve elimizdekilerle devam etmek zorundayız" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz