« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ay yıldız ateşi

Beşiktaşlı başarılı futbolcu, ‘Milli takımdaki performansımı Beşiktaş’ta da şans verildikçe kullanıyorum. Başarımı, yıllardır özlemini çektiğim ay yıldızlı formaya hasretimin ateşine bağlıyorum. Milli Takım’da özgüvenimi kazandım’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
DANİMARKA ve Ukrayna Milli Takımı’na iki süper gol atan Tümer Metin, Teknik Direktör Fatih Terim yönetimindeki Milli Takım’ın yıldızlar topluluğu olduğunu, sistemli ve kişilikli bir futbol oynadığını söyledi. Moral ve motivasyonun yanında çok iyi oyuncularla birarada olmanın başarıyı getirdiğine değinen Tümer, ‘Milli Takımdaki performansımı Beşiktaş’ta da şans verildikçe kullanıyorum. Futbolumu milli takım ve Beşiktaş diye ayrı tutmam söz konusu olamaz. Ama Milli Takım’daki başarımı yıllardır özlemini çektiğim yıldızlı formaya hasretimin ateşine bağlıyorum’ dedi.

Milli Takımda yer alan arkadaşları ile kader birliği ettiklerini ve 2006 Dünya Kupası’na gideceklerini iddia eden Tümer şu yorumu yaptı:

Güveni beni kamçılıyor

‘Futbol kariyerimde Dünya Kupası’nda oynamayı hedeflemiştim. Bunu da Fatih Terim ve arkadaşlarımla birlikte gerçekleştireceğiz. Çalışmalarımız ve birlikteliğimiz üst düzeyde. Bu kadro 2006’ya gidecek. Fatih Terim’in desteği ile başarılı bir tempo yakaladık. Terim’in güveni beni kamçılıyor. Oyun sistemi de benim mantaliteme uyuyor. Sakın yanlış anlaşılmasın milli takım ile kulüplerin havası başka oluyor.’

Beşiktaş’ta üst seviyede oyuncular bulunduğuna dikkat çeken Tümer, ‘Beşiktaş sezon başı yaşadığı sorunları giderdi. Artık futbolumuzda istikrar var. Beşiktaş taraftarları Milli Takım’daki gibi alkışlanacak bir Tümer Metin izleyecek. Milli Takım bana önemli doping oldu. Milli Takım’da özgüvenimi kazandım. Terim ve yardımcıları Mehmet Özdilek, Oğuz Çetin’in desteklerini unutamam. Tekniğimi beynim ile bütünleştirdim’ dedi.

Çalımbay’ın katkısı büyük

Beşiktaş’ta Teknik Direktör Rıza Çalımbay ile hiç bir sorunu bulunmadığını, onun kendisinin Milli Takım’a seçilmesinde büyük katkısı olduğunu vurgulayan Tümer şöyle konuştu:

Milli Takım’daki formumu Beşiktaş’ta da koruyorum. Milli Takım’daki başarımın arkasında hocamız Rıza Çalımbay’ın desteği de çok büyük. Çalımbay’ın verdiği destek ile ay yıldızlı takıma seçilmemi unutamam. Beşiktaş’ta kimse ile sorunum yok. Her geçen gün iyiye gideceğiz.

Beşiktaş’ın kadrosu mükemmel. Fakat sürekli eleştiriliyoruz. Beşiktaş’ı karıştırmak istiyorlar. Bunlara üzülüyorum. Benim Sergen ile yan yana oynayamayacağımı ileri sürenler 100. yılda yaşadığımız şampiyonluk maçlarımızın istatistiklerine bir baksınlar. Sergen her takımda bulunması gereken önemli bir yıldız. Tayfur mükemmel bir kaptan ve iyi bir arkadaş. Beşiktaş’ta Milli Takım gibi sonradan açılacak.’

Bunları da Beğenebilirsiniz