Dünya Haberleri

DÜNYA

  Avusturyalı ırkçı lider: Kebabı severim

  Hürriyet Haber
  05.10.2008 - 16:57 | Son Güncelleme:

  Avusturya’da yapılan genel seçimlerde oyların yüzde 20’sini kazanan Özgürlük Partisi lideri Strache, Nazi olduğunu reddederek, “Nazi değilim, kebabı severim” dedi.

  En iyi dostlarından bazılarının Türk olduğunu söyleyen Strache “Türk dostlarım, AB’nin, Türkiye’yi dahil edemeyeceği görüşümü destekliyorlar” şeklinde konuştu.

  Yabancıların sınır dışı edilmesiyle ilgili bir bakanlığın kurulmasını, tüm cami inşaatlarının yasaklanmasını isteyen Heinz-Christian Strache, İngiliz The Telegraph gazetesi ile yaptığı söyleşide, Nazi olduğu savlarını reddederken Avusturyalıların yediği yemeklerin, Türk kebaplarını içermemesi gerektiği görüşüne katılmadığını da söyledi.

  “Kebap yiyor musunuz?” yolundaki soruya “Evet, elbette” karşılığını veren Strache, “En iyi dostlarımdan bazıları Türk” dedi. Strache “Türk dostlarım, 'AB’nin Türkiye’yi dahil etmemesi gerektiği, aksine bir Avrupa-Asya-Afrika birliği olur' görüşümü destekliyorlar” şeklinde konuştu.

  Özgürlük Partisi lideri, Avrupa’yı Hıristiyan olarak gördüklerini de belirterek “Avrupa'nın İslamlaştırılması riskinin olduğuna inanıyoruz” dedi. Strache, Avusturyalı çocukların “Türkiye ve başka yerlerden göçmenlerden oluşan çeteler tarafından soyulduğunu, dövüldüğünü ve cinsel olarak taciz edildiği” iddiasında da bulundu.(ANKA)
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı