« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avusturyalı biatloncular takımdan kovuldu

İtalya'nın Torino kentinde devam eden 20. Kış Olimpiyat Oyunları'nda, izinsiz olarak kampı terk eden, ancak daha sonra geri dönen 2 Avusturyalı sporcu, milli takım kadrosundan çıkarıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Avusturya Olimpiyat Komitesi'nden yapılan açıklamaya göre, Wolfgang Perner ve Wolfgang Rottmann adındaki sporcular, cumartesi günü polis ve doping kontrol yetkilileri tarafından odalarına yapılan ani baskından sonra dün kimseye haber vermeden Avusturya'ya döndüler.

Komite genel sekreteri General Heinz Jungwirth, gelecek hafta bir toplantı yapacaklarını ve disiplin kriterlerini tartışacaklarını belirterek, “Tartışacağımız konulardan biri de bu 2 sporcunun bir sonraki oyunlara, elemeleri geçseler bile katılıp katılamayacakları olacak. Bu şekilde, kimseye haber vermeden kampı aniden terk etmeleri, zaten burada olmayı yeterince önemsemedikleri ve hak etmedikleri anlamına geliyor” diye konuştu.
Avusturyalı sporcuların yarışları bittiği için serbest oldukları, ancak Avusturya Kayak Federasyonu'nun, ilk olarak milli takım antrenörüyle ardından da 2 sporcuyla görüşeceği bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz