« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avusturya'da transfer zirvesi

2012-2013 sezonu hazırlıklarını Avusturya'nın Seefeld bölgesinde sürdüren Beşiktaş, bu akşam yaptığı antrenman ile çalışmalarını sürdürdü.

Övünç ÖZDEM/SEEFELD,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Avusturya'ya dün gelen başkan Fikret Orman'ın yanı sıra futbol komitesi başkanı Tamer Kıran, komite üyesi Ahmet Kavalcı ve yönetim kurulu üyesi Seyit Ateş antrenmanı takip ettiler. Ayrıca başkan Orman'ın misafiri olarak Avusturya'ya gelen Adanaspor Kulübü Başkanı Bayram Akgün de antrenmanı izledi.

Teknik direktör Samet Aybaba yönetiminde yapılan antrenmana kamp kadrosunda bulunan 33 oyuncu da katıldı. Koşu ve kondisyon hareketleri ile başlayan antrenman, pas ve şut çalışmaları devam etti. Ayak tenisinin ardından yapılan çift kale maç ile antrenman tamamlandı. Kampa 3 gün önce katılan Sivok ve Almeida, bugün takımla birlikte çalışmalara başladılar.

Beşiktaş, yarın kampın üçünü hazırlık maçını İsrail ekibi Maccabi Haifa ile yapacak. Türkiye saati ile 19.30'da başlayacak mücadele, Wörgl Stadyumu'nda gerçekleşecek. Karşılaşma D-Smart 82. Kanal Euro Futbol ve Euro Futbol HD'den canlı olarak yayınlanacak.

TRANSFER ZİRVESİ AVUSTURYA'DA GERÇEKLEŞTİ

Kamp yapılan bölgeye gelen başkan Orman, futbol komitesi başkanı Tamer Kıran ve futbol komitesi üyesi Ahmet Kavalcı'nın bugün teknik direktör Samet Aybaba ile toplantı yaptıkları öğrenildi. Toplantıda, 17 günü geride kalan hazırlık kampının raporunu sunan Aybaba'nın, yeni sezonda A takım kadrosunda yer alabilecek genç oyuncular hakkında bilgi verdiği belirtildi. Ayrıca transferi gündemde olan kaleci David Ospina, defans oyuncusu Julian Escuda ve yapılması planlanan forvet oyuncusu transferleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunulduğu kaydedildi.

BEŞİKTAŞ, YENİ SEZON ÖNCESİ BİR YABANCI KALECİ, BİR FORVET VE BİR DE DEFANS OYUNCUSU ALARAK TRANSFERİ TAMAMLAYACAK

Yapılan toplantıda yeni sezon öncesi bir yabancı kaleci, bir stoper ve bir de forvet oyuncusu alarak transfer çalışmalarının tamamlanması kararı alındı. Bu transferlerin artık hazırlık kampı sürecine yetişemeyeceği ve İstanbul'da devam edecek hazırlık aşamasına dahil olacakları da bildirildi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz