Avusturya Kültür ve Kitap Fuarı başladı

Hürriyet Haber
01.05.2017 - 10:01 | Son Güncelleme:

Avusturya’nın İsviçre sınırına yakın Voarlberg eyaletine bağlı Dornbirn şehrinde, Avusturya İslam Topluluğu Milli Görüş (IGMG) tarafından düzenlenen 12. Avusturya Kültür ve Kitap Fuarı başladı.

FUARIN açılışına çok sayıda vatandaşın yanı sıra Türk ve Avusturyalı yetkililer katıldı. Kuran tilavetiyle ile başlayan programda konuşan IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, Türk kültürünün tanıtıldığı bu etkinlik aracılığıyla bir diyalog ortamının oluştuğunu, ülkede yaşayan yerli ve yabancı bir çok katılımcının Türk kültürünü anlatan güzel örnekleri yakından görme imkanı bulduğunu bildirdi. Ülkede yaşayan Müslümanların  Avusturya’yı kendi vatanı gibi gördüğünü belirten Ergün, “Bizim inancımızda gettolaşma yoktur, bizim inancımızda ayrıştırma yoktur. Biz yeryüzünü Ademlerin ve Havvaların bir emaneti olarak alırız” dedi.

Avusturya Kültür ve Kitap Fuarı başladı
BİZLER BARIŞTAN YANAYIZ
Avusturya İslam Toplumu  Başkanı (IGGÖ) İbrahim Olgun, bu tarz organizasyonların birlikte yaşama kültürüne katkı sağladığına işaret ederek, “Bizim dinimiz nerede yaşıyor olursak olalım barıştan yanadır, bu anlamda bu fuara sadece Müslümanların değil diğer dinlerden olan insanlarında geliyor olması mutluluk vericidir” ifadesini kullandı.

Avusturya Kültür ve Kitap Fuarı başladı
Programa katılan Vorarlberg Eyaleti İçişleri Bakanı Erich Schwärzler, okumayı teşvik eden Kültür ve Kitap Fuarının Dornbirn şehrinde yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, birlikte yaşamın geliştirilmesi için yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi.
Açılışta ses sanatçısı Selçuk Balcı, konser verdi.

Avusturya Kültür ve Kitap Fuarı başladı

Bir hafta sürecek etkinlikte, kitap tanıtımlarının yanı sıra Türk mutfağı başta olmak üzere, el sanatları ve çeşitli etkinlikler vatandaşların beğenisine sunulacak.EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı