Dünya Haberleri

  Avustralya'da “Müslümanlar giremez” yazısına tepki

  AA
  23.12.2014 - 10:03 | Son Güncelleme:

  Avustralya'nın Queensland eyaletinde bir kasabada restoran sahibinin güncel tabelaya “Özür dileriz Müslümanlar giremez” yazması tepkiyle karşılandı.

  Longreach kasabasında "Kartal Yuvası Bar ve Izgara" adlı restoranın sahibi John Hawkes, iş yerinin önündeki günlük menülerin yer aldığı tabelaya, “2 bin sene önce Hazreti İsa suyu şaraba dönüştürdüğü için manşetlere çıkmıştı. Gelenek devam ediyor, biz de parayı biraya çeviriyoruz. Özür dileriz, Müslümanlar giremez” yazdı.

  Avustralyada “Müslümanlar giremez” yazısına tepki

  Tabeladaki yazının fotoğrafını sosyal medyada paylaşan Helen Day ise olayın duyulmasına sebep oldu.

  200'DEN FAZLA TELEFON ALDI
  Restoran sahibi Hawkes, olayın ardından yaklaşık 200 telefon aldığını belirterek, bunlardan bir kısmının tepki, diğerlerinin ise destek amaçlı olduğunu kaydetti.

  Sosyal medyada tepki alacağını düşünmediği yazının tabelada 9 saat kaldığını dile getiren Hawkes, yazıyı ne amaçla yazdığı konusunda ise herhangi bir açıklama yapmadı.

  “OLAY ÜZÜCÜ"
  Yaklaşık 3 bin nüfusa sahip Longreach kasabası Belediye Başkanı Joe Awens ise söz konusu olayın üzücü olduğunu ifade ederek, “Longreach, her inanca, her ırka açık bir yer. Böyle bir şeyin çıkması şansız bir olay” dedi.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı