« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avustralya'da Federer ve Nadal'sız final

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda, dünya sıralamasında 1. sırada bulunan İspanyol Rafael Nadal'ın dün elenmesinden sonra 2. sıradaki İsviçreli Roger Federer'in de bugün elenmesiyle, yıllardır Grand Slam finallerine damga vuran 2 tenisçi de finale kalamadı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Nadal, dün çeyrek finalde vatandaşı David Ferrer'e 3-0 yenilerek elendi, Federer de bugün yarı finalde Sırp Novak Djokoviç'e 3-0 yenilerek turnuvaya veda etti.

Pazar günü Avustralya Açık Finali'nde Djokoviç ile David Ferrer-Andy Murray maçının galibi karşılaşacak. Bu final, 2005'teki Fransa Açık finalinden bu yana Nadal ya da Federer'den birinin oynamadığı ikinci final olacak.

16 kez “Grand Slam” kazanan Roger Federer, ilk grand slam finalini 2003'te Wimbledon'da oynadı ve şampiyon oldu. 9 “Grand Slam” şampiyonluğu bulunan Nadal ise ilk grand Slam finalini 2005'te Fransa Açık'ta oynadı ve şampiyonluk elde etti.

Nadal ve Federer, 2005'ten beri 7 grand slam finalinde karşılaştı. Bu finallerden 5'ini Nadal, 2'sini Federer kazandı. İsviçreli Federer şu ana kadar 22 kez, Rafael Nadal da 11 kez “Grand Slam” finali oynadı.

2008'de Avustralya Açık'ta, Nadal veya Federer'den birinin oynamadığı son grand slam finalinde, Novak Djokovic, Fransız Jo-Wilfried Tsonga'yı 3-1 yenerek şampiyon olmuştu.

Bu turnuvadan önce iki tenisçiden birinin oynamadığı son finalde 2005'te yine Avustralya Açık'ta Rus Marat Safin, Avustralyalı Lleyton Hewitt'i 3-1 yenmişti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz