« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avustralya Açık'ta rövanş zamanı

Sezonun ilk "Grand Slam" mücadelesi olan Avustralya Açık'ta rakiplerini eleyen ABD'li Jennifer Capriati ile İsviçre'li Martina Hingis, finalist oldular. Yarı finalde Belçika'lı Kim Clijsters'i 7-5, 3-6 ve 6-1'lik setlerle 2-1 yenen ABD'li Jennifer Capriati ile ABD'li Monica Seles'i 4-6, 6-1 ve 6-4'lük setlerle 2-1 yenen İsviçre'li Martina Hingis cumartesi günü çıkacakları final maçında, geçen yılın rövanşını oynayacaklar.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

YİNE CAPRIATI

Turnuvanın 1 numaralı seribaşı ABD'li Capritati, yarı final maçında 4 numaralı seribaşı Belçikalı Kim Clijsters'i 7-5, 3-6 ve 6-1'lik setlerle 2-1 yenerek finalist oldu. Capriati, geçen yıl Fransa Açık Tenis Turnuvası'nın (Roland Garos) finalinde de Clijsters'i yenerek şampiyon olmuştu.

HINGIS ABONE

Turnuvanın 3 numaralı seribaşı Martina Hingis ise sıralamada 8'inci durumda bulunan Yugoslav asıllı ABD'li raket Monica Seles'i 4-6, 6-1 ve 6-4'lük setlerle 2-1 yenerek, Avustralya'da peşpeşe 6'ıncı kez final oynama başarısını yakaladı. Hingis, 8 yıldır katıldığı Avustralya Açık Turnuvası'nda, ilk kez 1. setini yitirdiği bir maçtan galibiyetle ayrıldı.

RÖVANŞ ZAMANI

Sezonun ilk "Grand Slam" mücadelesi olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nın geçen yılki final maçında, Jennifer Capriati, Martina Hingis'i 6-4 ve 6-3'lük setlerle 2-0 yenerek kariyerindeki ilk "Grand Slam" şampiyonluğunu kazanmıştı. 24 yaşındaki Capriati, daha sonra Frensa Açık'ta da şampiyon olup sezonu çifte zaferle kapatmıştı


Bunları da Beğenebilirsiniz