« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avustralya Açık'ta para ödülü arttı

Teniste sezonun ilk “Grand Slam” turnuvası olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda şampiyonlara verilen toplam para ödülü, 22 milyon Avustralya dolarına (21,704 milyon YTL) yükseltildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Avustralya Açık Tenis Turnuvası Direktörü Craig Tiley, gelecek yılki turnuvada verilecek toplam para ödülünün, 20,6 milyon Avustralya dolarından, 22 milyon Avustralya dolarına yükseltildiğini bildirdi.

Tiley, tek erkekler ve tek bayanların şampiyonlarına ayrı ayrı verilen para ödülün de 1,62 milyon Avustralya dolarına (1,60 milyon YTL) çıkarıldığını kaydetti.

TURNUVADAKİ YENİLİKLER

Turnuvaların yapıldığı Melbourne Park kortlarında, birtakım yeniliklere gidildiğini ifade eden Tiley, buraya yeni bir restoran ve spor tesisi eklenip, sporcuların hizmetinde çalışacak bir grup personelin görevlendirildiğini söyledi.

Tiley, “Sporcuların, Melbourne Park'a adım attıktan ayrılana kadar, iyi bir turnuva çıkarmaları için elimizden geleni yapacağız” dedi.
Turnuvanın icra kurulu başkanı Steve Wood da Çin'den CN Spor İnteraktif Medya Grup ile 3, Güney Afrika'dan “Super Sport” ile de 5 yıllık yeni televizyon anlaşmaları yaptıklarını kaydetti.

Avustralya'dan “Channel Seven” televizyon kanalının ev sahibi yayıncı olduğunu hatırlatan Wood, ESPN Star Sports'un da 2014 yılına kadar Pan-Asya haklarını aldığını bildirdi.

Wood, “Çin ve Güney Afrika ile yaptığımız anlaşmalarla dünyaya açılacağız” diye konuştu.

Bu arada, her yıl turnuvanın 2. cumartesi günü, öğleden sonra oynanan tek bayanlar finali, yayın saatlerine uydurulması amacıyla akşam saatlerine kaydırıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz