« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avustralya Açık sürprizlerle başladı

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda tek kadınların 5 numaralı seribaşı Ivanovic ve 9 numaralı seribaşı Kerber, ilk turda elendi. Erkeklerin 15 numaralı seribaşı Robredo, ilk sette sakatlanarak turnuvaya ilk turda veda etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sezonun ilk "grand slam" tenis turnuvası Avustralya Açık'ta, tek kadınlarda 5 numaralı seribaşı Ana Ivanovic, dünya 142 numarası Lucie Hradecka'ya, 9 numaralı seribaşı Angelique Kerber de dünya 42'ncisi Irina-Camelia Begu'ya yenilerek ilk turda elendi.

Avustralya'nın Melbourne kentinde düzenlenen turnuvadaki tek kadınlar ilk tur mücadelesinde, 2008'de finale yükselen Sırp Ana Ivanovic ile dünya 142 numarası Çek Lucie Hradecka karşılaştı.

Avustralya Açık sürprizlerle başladı

Lucie Hradecka, Ana Ivanovic'i yenerek büyük sürpriz yaptı.

Ivanovic, ilk seti 21 dakika gibi kısa bir sürede 6-1 kazandı. 2. sette yükselen servis performansıyla file önünde etkili bir oyun sergileyen Hradecka, 6-3'lük skorla maç denge getirdi. Üstün oyununu final setinde de sürdüren Çek tenisçi, seti 6-2, maçı da 2-1 alarak Ivanovic'i turnuvanın dışına itti.

Avustralya Açık sürprizlerle başladı

Kadınlardaki bir diğer ilk tur mücadelesinde, 9 numaralı seribaşı Alman Angelique Kerber (üstte) ile dünya sıralamasının 42. basamağındaki Rumen Irina-Camelia Begu (altta) karşı karşıya geldi.

Avustralya Açık sürprizlerle başladı

İlk seti 6-4 ile Begu, 2. seti ise oyun vermeden Kerber kazandı. Son sette oyunun iplerini eline alan Rumen raket, Kerber'e puan kazandıran vuruşlarda 18-3 üstünlük sağladı. Begu, 6-1 kazandığı setle sahadan 2-1 galip ayrıldı ve 2. tura yükseldi.


Erkeklerde ise 15 numaralı seribaşı Tommy Robredo, dünya 119'uncusu Edouard Roger-Vasselin ile karşılaştığı maçın ilk oyununda 3-2 öndeyken sakatlanarak maçı bırakmak zorunda kaldı. Vasselin böylece 2. tura çıktı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler