Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Avukatlığı bıraktı yoga hocası oldu

Şebnem Işık adını ilk kez Emre Ergani ile arkadaşlığı sayesinde duydum. Sonrasında Blackk’te karşılaştığım Ergani’ye bu arkadaşlığın boyutunu sordum.

Kısa sürede gelişen bu aşk şimdilik yolunda gidiyor, yakın çevreleri de ikiliyi birbirine çok yakıştırıyor.

Ergani, Bianca’nın işletmeciliğini üstlendiği için birkaç haftadır Bodrum’da. Şebnem Hanım da onun yanından ayrılmıyor, hem tatil yapıyor hem de sevgilisine işlerinde yardım adıyor. Bu arada Işık hakkında ilginç şeyler öğrendim. Kısa süre öncesine kadar bir Amerikan avukatlık şirketinde çalışıyormuş. Saati 400 dolar olan bir avukatmış. Emre Bey’le yaşadığı ilişki sonrası yaşam tarzını tamamen değiştirmiş. İlk iş olarak da avukatlığı bırakıp yoga eğitmenliği yapmaya başlamış./images/100/0x0/55ea7e54f018fbb8f8839592

Şirketlerin baş danışmanı

Tülin Şahin, son iki yıldır büyük şirketlere danışmanlık yapıyor. Çalışanlara doğru giyinme, makyaj, bakım, sağlıklı beslenme, diyet, spor ve trendler hakkında eğitim, seminer ve konferanslar veriyor. P&G, Unilever ve Marks&Spencer da Şahin’in çalıştığı şirketler arasında... Geçtiğimiz günlerde Adana’da P&G ürünleri satan bir market zinciri anket düzenlemiş ve "Size güzellik ve bakım hakkında konferans vermeye kimin gelmesini istersiniz" diye sormuş. Ankette en çok oyu Şahin almış. Bunun üzerine de güzel manken ilk uçağa atlayıp Adana’ya giderek 800 kişiye konferans vermiş.

İki yeni mekan eklendi

Genel Müdür İdil Saguner ve dinamik kadrosu, Parkorman’ı bu yazın da favorisi yapacak projelere imza atmayı sürdürüyor. Soul ve Funk müziğin babası James Brown 12 Temmuz’da Parkorman Arena’da sahne alacak. Ayrıca bünyesindeki mekanlara her gün yenisini ekleyen Parkorman, listesine Yazı Kebap ve Q ’Jazz in The Club’ı da kattı.

Aşık ailesi yemekte

Hülya-Metin Aşık çifti, geçtiğimiz akşam oğulları Murat ve kızları Eda ile birlikte Bodrum-Türkbükü’ndeki People Restaurant’a gitti. Uzun bir yemek keyfi yapan aile çok neşeli görünüyordu. Sohbetin ağırlıklı konusunu ise Bodrum-Gümbet’te yapımı devam eden otellerinin inşaatındaki gelişmeler oluşturdu.

Kalamış’ta karaoke geceleri sürüyor

Anadolu yakasındaki Laila, ünlülerin sıkça uğradıkları mekanlar arasına girdi. Mekanda sıkça göze çarpan isimler arasında Tümer Metin, Ebru Şallı-Harun Tan ve Ebru Destan da var. Çarşambaları karaoke gecelerinin düzenlendiği mekanın sahibi Fevzi Kent... Ama o asıl işi olan tekstilcilikten vazgeçmediği için işin başında işletmeciler Candan Topdemir ve Iraz Gökçeören var. Topdemir mutfakla, Gökçeören ise konuklarıyla ilgileniyor.

Bodrum’da Ferdi Özbeğen rüzgarı

Ferdi Özbeğen’in "Kan Suyum" adlı albümüne müzikseverlerin ilgisi büyük oldu. Sanatçının hit şarkılarını topladığı çalışmanın satışları gayet iyi gidiyor. İstanbul’daki programını bitirip dinlenmek için Bodrum’daki evine giden Özbeğen, mekanlarda kendi şarkılarının çalındığını duydukça da mutlu oluyor. Özellikle sözü Zeki Müren’e, bestesi Selmi Andak’a ait "Kandil" ve sözü Ülkü Aker’e, müziği Coşkun Sabah’a ait "İşte Bu Bizim Hikayemiz", Bodrum’da bu yaz en çok çalınan şarkılar arasında...

Yataklara düştü

Maine bölgesinden getirttiği ıstakozları 5 yıldızlı otellere ve lüks restoranlara satan Sema Çelebi, işlerinin yolunda gitmesinden çok mutlu... Bu nedenle kendini ödüllendirmek isteyen Çelebi, geçtiğimiz hafta Bodrum’daki evine giderek yaz sezonunu açtı. Tatilin ilk günlerinde hastalanıp yataklara düşen Sema Hanım, birkaç gün önce kendine geldi. Sağlığına kavuşur kavuşmaz da ilk iş olarak Rıfat Özbek’in kendi tasarladığı yastıkları sattığı Yastık adlı mağazaya gitti.

Yazlık Mojito Ortaköy’de

Mori’nin Ortaköy’deki yazlık mekanı, gece kulübü Mojito’nun müdavimlerini de ağırlamaya başladı. Mori&Mojito, haftanın her günü konuklarını akşam 19.00-23.30 arası suşi keyfiyle, sabahın ilk ışıklarına kadar da Mojito partileriyle ağırlayacak. Mekanın yaratıcıları ise Morigroup Genel Koordinatörü Serhat Bilgili, Etiler Mojito’nun işletmecileri Ataberk Oral, Hagop Mamas, Derya Özyuvalı, Ali Korur, Onur Gülmek ve Zafer Köseoğlu.

Çay yaprağından duvar kağıdı

De Gournay, özellikle Fransız klasik dönemin ihtişamını ve Uzakdoğu mistisizmini evinde hissetmek isteyenlere alternatifler sunmasıyla ünlü bir marka... Satışa sundukları duvar kağıtlarının ipek ya da Hint çay yaprağından yapılması da firmanın farkını ortaya koyuyor. İşte bu ünlü marka sonunda İstanbul’da bir şube açtı. Ebru Mengenecioğlu ile Mehmet Yücebaşoğlu’nun temsilciliğini aldığı mağazanın Addresİstanbul’daki açılışına katılanlar arasında Claud de Gournay ve kızı Hannah de Gournay de vardı.

Aşçıyı Japonya’dan getirttiler

İstanbul-Ortaköy’deki Mori Sushi’nin sahibi Emre Muratoğlu, Sisus Otel’in sahibi Bülent Tercan ve Cüneyt Baysak’la anlaşıp otel içinde suşi restoranı açtı. Mori Sushi adıyla hizmete giren restoran için Japonya’dan da özel olarak bir aşçı getirtildi. Sisus’un sunduğu bir lüks hizmetten de söz edeyim; 20 metrelik ve 5 kamaralı özel Kısrak 1 adlı motor yatla gezi... Bu tekneyle Çeşme koylarını dolaşırken birinci sınıf yiyecek hizmet alıyorsunuz. Detaylı bilgi için www.sisushotel.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
X
YAZARIN DİĞER YAZILARI