ANKARA HABERLERİ

Avukatların sorunları masaya yatırılacak

Hürriyet Haber
30.11.2017 - 15:58Son Güncelleme :

Hukuk Akademi Derneği, on binlerce avukatın yasal sorunlarının tartışılacağı bir panele ev sahepliği yapacak. Yarın saat 14.00’te Kavaklıdere Holiday Inn’de düzenlenecek panelle ilgili Dernek Başkanı Ömer Lütfü Avşar, şunları söyledi:

Hürriyet Haber

“Adalet sisteminin bağımsızlığına ilişkin kamuoyunda ciddi tartışmalar var; Ancak avukatlık adalet sisteminin tartışmalara dahi konu edilemeyecek en bağımsız organıdır. İtibarı her geçen gün kaybettirilen mesleğin yeni yasal düzenlemelerle her an bağımsızlığının da tartışılabilir hale geleceği öngörülebilir olmuştur. Maalesef buna rağmen Türkiye Barolar Birliği sadece gelişmelere seyirci kalmaktadır. Biz, en kıdemli avukattan mesleğe yeni adım atan en yeni arkadaşımıza dek el ele yürüyüp adalet sistemimizin belkemiği avukatlarımız adına bir farkındalık yasası yaratmak istiyoruz. Yeni Avukatlık Yasası için çalışmayı avukatlar olarak yapmaya başladık. Bu sürecin önemli adımları olan panellerimize ikincisi ile devam ediyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Avukatların sorunları masaya yatırılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Kasım 2017 tarihinde saat 15 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Avukatların sorunları masaya yatırılacak haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı