ANKARA HABERLERİ

Avukatların sorunları konuşuldu

Hürriyet Haber
06.12.2017 - 15:33Son Güncelleme :

Hukuk Akademisi Derneği tarafından düzenlenen “Avukatlık Mesleği’nin Yasal Sorunları” adlı panelde avukatlık mesleğinin sorunları ele alındı.

Hürriyet Haber

Panelin açılış konuşmasını yapan Hukuk Akademisi Derneği Başkanı Avukat Ömer Lütfü Avşar “En büyük problem olarak görülen şey; mesleğin itibarsızlaşmasıdır” dedi. Avşar şöyle devam etti: “Avukatlık mesleğinin giderek itibarsızlaştırılması, gerek yetersiz çalışma koşulları gerekse mesleki dayanışma eksikliğinden dolayı meslektaşlarımız geleceğe karamsar bakmakta iken, TBB yöneticileri ise biz avukatları sahipsiz ve birliksiz bırakmaktadır. Adalet sistemimizin ve mesleğimizin geleceği açısından büyük önem arz eden, avukatlık mesleğinin zorunlu gereği Avukatlık Yasası’nın bir an evvel hazırlanması gerekmektedir. Avukatlık mesleğini sahipsiz bırakmayacağız.” Panelde TOBB ETÜ Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Yrd. Doç Dr. İbrahim Bayar, Avukat İlhan Ş. Masarifoğlu, Stajyer Avukat Ömer Faruk İşler ve Ankara Barosu eski Başkanı Semih Güner de konuşma yaptı.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Avukatların sorunları konuşuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Aralık 2017 tarihinde saat 15 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Avukatların sorunları konuşuldu haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:31
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  16:05
 • Akşam
  18:34
 • Yatsı
  19:52
Sayfa Başı