ZONGULDAK HABERLERİ

Avukatlardan Teröre Tepki

IHA
13.10.2015 - 14:38Son Güncelleme : 13.10.2015 - 14:39

ZONGULDAK BAROSU AVUKATLARINDAN TERÖRE TEPKİ

IHA

Zonguldak Barosu Ankara’da yaşanan terör saldırısını kınadı.
Zonguldak Adliyesi önünde yapılan basın toplantısında bir konuşma yapan Zonguldak Baro Başkanı İbrahim Kerem Ertem, "Yapılan terör eylemini şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz" dedi.
Zonguldak Baro Başkanı İbrahim Kerem Ertem, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Ankara’da 10 Ekim 2015 günü, bombalı saldırı şeklinde gerçekleştirilen terör eylemini şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Birçok insanımızı (ve bir meslektaşımız da dahil olmak üzere) kaybetmenin acısı ile yüreğimiz dağlanmıştır. Yine Erzurum’da terör saldırısı sonucu iki güvenlik personelimizin şehit edilmesini, dün de Şırnak’ta bir askerimizin şehit edilmesini şiddetle kınıyoruz ve lanetliyoruz. Canlar gitmiştir, hayaller, dünyalar gitmiştir. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Başımız sağ olsun. Sürekli tekrarlıyoruz ki, terörle mücadele konusunda inzibati, mali, sosyal, hukuki, siyasi eksen oluşturulmalı, birey hakları ve hürriyetleri ile kamusal güvenliğin tesisi arasında denge kurulmalıdır. Kuşkusuz yerel yönetim, yerel yönetişim ve hayatın demokratikleşmesi çabalarına katkı sunmak gerekmektedir. Toplumsal huzur ve normalleşmiş hayatın gündemimiz olması adına daha çok hukuk, daha çok demokrasi demeliyiz. Terörün neredeyse bir diplomasi enstrümanı haline getirilmesine karşı, siyaset anlayışımızı “sorun çözen misyona” kavuşturmak ve insanı esas alan bir medeniyet argümanını geliştirmek zorundayız. Bunun yanında, siyaset dili ve anlayışını, şiddeti yedekleyen veya ona yeğ tutan bir yapıdan uzaklaştırmak ve siyaset kurumunu, demokrasimizin ana ekseni kılmak gerekir. Terörü bu vatandan, insanımızın hafızasından, aklımızdan, gündemimizden silip atmak için, diğergamlık değerlerimize, empati yeteneğimize ve ortak gelecek hayal ve ufkumuza sarılmamız, daha fazla hukuk, daha fazla insan, daha fazla demokrasi dememiz şarttır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Avukatlardan Teröre Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 14 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Avukatlardan Teröre Tepki haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:32
  • Öğle
   12:57
  • İkindi
   16:22
  • Akşam
   18:59
  • Yatsı
   20:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı