İZMİR HABERLERİ

Avukatlardan spor hukuku paneli

DHA
11.05.2017 - 11:51Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Barosu Genç Avukatlar Meclisi tarafından 'Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Dava Esas ve Usulleri' başlıklı bir panel düzenlendi.

Oturum başkanlığını İzmir Barosu üyesi Av. Taha Hüseyin Soylu’nun yaptığı konferansa Uyuşmazlık Çözüm Kurulu hakemleri Av. A. Şakir Uzun, Av. Hayati Karakaş ve Av. Somer Karakaş konuşmacı olarak katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, spor hukukunun Türkiye’de yeni gelişen bir alan olduğunu ifade ederek çok az sayıda avukatın bu alanda kariyer yaptığını söyledi. İzmir Barosu tarafından bu alanda Türkiye’deki barolar arasında bir ilk olarak bu şekilde bir panel düzenlemesinin de çok önemli olduğunu vurgulayan Av. Aydın Özcan "Bu çalışma bir ilk, bundan sonra daha kapsamlı çalışmalar yapacağız. Özellikle genç meslektaşlarımızın bu alanda kariyer yaparak İzmir Barosu’nun spor hukuku alanında daha etkili bir ses çıkarmasını istiyoruz" dedi.

Av. A. Şakir Uzun yaptığı sunumda, "Bugün artık spor sadece spor değil, arkasında devasa bir ekonomi var. Bu bağlamda spor hukuku da dünyada ve ülkemizde yeni gelişen bir alan ve bu alanla ilgilenen avukatlara büyük avantajlar sunuyor" diye konuştu.

Sunumunda haklı fesih tazminatından bahseden Av. Hayati Karakaş, konuşmasında "İzmir’deki kulüplerin ve futbolcuların gidip İstanbul’dan avukat tutup İstanbul’da işlerini sürdürmesi benim ağırıma gidiyor" dedi.

Konferansın son konuşmacısı olan Av. Somer Karakaş ise Uzlaşmazlık Çözüm Kurulu’nun çalışma sisteminden bahsetti. Türkiye’de Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nda çalışan yaklaşık altmış hakem olduğunu ifade eden Av. Somer Karakaş, Ege Bölgesi’nde ise sadece üç hakem bulunduğunu söyledi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Avukatlardan spor hukuku paneli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Avukatlardan spor hukuku paneli haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  13 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:35
  • Guneş
   07:11
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:18
  • Akşam
   18:45
  • Yatsı
   20:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı