ANKARA HABERLERİ

Avukatlar hızlanmasını istiyor

Hürriyet Haber
30.09.2017 - 14:12Son Güncelleme :

Ankaralı avukatlar, Başkent’te adliye hizmetlerinin tek çatı altında toplanacağının açıklanmasının ardından sürecin hızlandırılmasını talep etti.

Hürriyet Haber

Avukatlar, “Adalete ulaşmaya çalışan vatandaş ve avukatların mağduriyeti artıyor. Bu dağınık yapının toparlanması için vakit kaybedilmemeli” dedi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ağustos ayında yaptığı açıklamada “Adliye hizmetlerini bir merkezde toplamak için bir gayret gösteriyoruz. Dağınık yerlerdeki adliyelerin hepsini bir arada toplayacağız” sözleriyle Ankara’daki adliye hizmetlerinin tek çatı altında toplanacağını ifade etmişti.

ALTI FARKLI BİNA VAR

Kendisi gibi tüm Ankaralı avukatların aynı sorunu yaşadığını ve çözüm beklediğini belirten Avukat Gül Çiftçi, şehirde 6 farklı adliye binasının yer aldığını belirterek şöyle konuştu: “Ankara’ya bütün büyük ve tek bir adliye yerleşkesi yapılması öncelikle adalet arayan, adalete ulaşmaya çalışan herkes için elzem olduğu gibi başkentimiz için de zorunluluktur. Açıklamalar doğrultusunda bir adliye yapılacağı ortadadır ancak bunun planlanması ve bitirilmesi 5-6 yıllık bir süreci kapsamaktadır. Bu süre avukatlar için de vatandaş için de büyük sıkıntıların doğmasına sebebiyet verir. Tüm bunların yanı sıra yer tahsisi dahi yapılmadığı da bize sürecin uzun olacağını göstermektedir. Her geçen gün bize başka sıkıntılar yaratan bu dağınık yapının toparlanması için hiç vakit kaybetmeden harekete geçilmelidir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Avukatlar hızlanmasını istiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2017 tarihinde saat 14 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Avukatlar hızlanmasını istiyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı