Ege Haberleri

  Avukatlar Denizli'de meslektaşları için yürüdü

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  13.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ Barosu, İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde Taksim Gezi Parkı direnişçilerine destek vermek isteyen meslektaşlarının gözaltına alınmasını protesto etti.

  Cüppeleriyle baro binması önünde toplanan 100 kadar Avukat, “Savunma burada, halkın yanında”, “Cübbeme kalkan eller, kırılsın”, “Her yer Taksim, her yer direniş”, “Bağımsız Adalet, özgür Türkiye” sloganları atarak Delikliçınar Meydanı'na kadar yürüdü. Avukatlar yürüyüş sonunda Delikliçınar Meydanı'ndaki Taksim Gezi Parkı direnişçilerine destek veren gruba katıldı. Avukatlar, eylemciler tarafından alkışlar ve sloganlar eşliğinde karşıladı.

  Avukatlar Denizlide meslektaşları için yürüdü

  Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, hukukun ayaklar altına alındığını belirtip, “Bugün hukuk ihlallerinin son noktasına gelindi. Hak arama mücadelesinde, Çağlayan Adliyesi'nde meslektaşlarımız Taksim Gezi Parkı direnişlerine destek için açıklama yapmak istedi. Önce adliyenin özel güvenlik birimleri ardından Çevik Kuvvet tarafından tartaklanıp, sürüklenerek polis araçlarına bindirildi. Ardındaün da emniyet müdürlüğüne götürülüp, tutuklanmak istendi. Burada avukatın gözetim altına alınması ve soruşturulması usulleri tamamen yerle bir edilmiş ve hukuk ayaklar altını alınmıştır. Bizler var olduğumuz sürece başta sizler adına ve meslek onurumuz adına bu hukuksuzluklarla mücadele edip, ‘dur’ diyeceğiz” diye konuştu. Açıklamanın ardından avukatlar, bir süre slogan attı. Açıklamanın ardından bazı avukatlar meydanda kalıp, buradaki grupla yürüdü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı