ANKARA HABERLERİ

Avukatlar Ankara’da buluşuyor

Hürriyet Haber
19.10.2017 - 15:11Son Güncelleme :

Hukuk Akademi Derneği (HAD), Ankara’da avukatlık mesleğinin sorunlarını masaya yatıracak.

Hürriyet Haber

21 Ekim Cumartesi Holiday Inn Kavaklıdere Otel’de gerçekleştirilecek panelde mesleğin sorunlarına dair görüşler paylaşılacak. Toplantı hakkında bil veren Hukuk Akademi Derneği Başkanı Avukat Ömer Lütfü Avşar şunları söyledi:
“Türkiye’de adalet sisteminin çok ciddi sorunları var. Bu sistemin içinde avukatlık en dinamik ve bağımsız meslek. Kimi tartışmalarda, yeni yasal düzenlemelerle bu organın da bağımsızlığının tartışılır hale geleceği konuşuluyor. Avukatlık mesleğine has hak ve ehliyetlerinin diğer meslek gruplarına da verilmeye başlanması ise diğer bir sorun.

KANUN TASLAĞIMIZ OLMALI

Yeni Avukatlık Kanunu kapsamında Adalet Bakanlığı 2016’daki taslağını geri çekti. Bunun yerine mevcut kanunda değişiklik için Bilim Komisyonu’nda süratli bir çalışma yürütülüyor. Adalet hizmetin tam anlamıyla yerine getirilebilmesi için avukatlar olarak kaybedilmiş haklarımızı da iade eden bir kanun taslağı istiyoruz. Avukatlığın hak ve yetkilerinin teminat altına alınmasına imkan veren yeni bir Avukatlık Yasası olmalı. Bu nedenle de bizlerin mesleğimize sahip çıkması, bir çalışma yapması gerekiyordu. Bu açıdan panelimiz ilk adım olarak önem arz ediyor.”

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Avukatlar Ankara’da buluşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2017 tarihinde saat 15 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Avukatlar Ankara’da buluşuyor haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2018, Salı
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:07
 • Akşam
  18:36
 • Yatsı
  19:55
Sayfa Başı