Ege Haberleri

EGE

  Avukata ‘Kafana sıkarım’ tehdidine 6 ay hapis cezası

  Bahri KARATAŞ, İZMİR (DHA)
  11.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 10.12.2009 - 20:34

  Borcunu ödemeyen kişinin evine hacze giden avukatı, “Kafana sıkarım” diye tehdit eden borçlunun kardeşi 6 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldı. Sanık, 2 bin 500 lira tazminata da mahkum oldu.

  İZMİR Barosu avukatı Ömrüye Erpek, borcunu ödemeyen Selahattin Küçük’ün evine haciz memuru ile birlikte gidip eşyalarını kamyonete yükleyerek götürmek istedi. Bu sırada evde bulunun borçlunun kardeşi Murat Küçük iddiaya göre Avukat Ömrüye Erpek’e, “Senin kafana sıkarım” diyerek tehdit etti. Erpek, polise gidip sanıktan şikayetçi oldu. Avukat Erpek, Küçük, hakkında ayrıca 7 bin lira tazminat istemiyle dava açtı.
  Borcu vardı
  20. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, tutuksuz yargılanan Murat Küçük, avukatın iddialarını kabul etmedi. Duruşmada, ifade veren ve son zamanlarda avukatlara yönelik tehdit ve saldırı sayısında artış olduğunu belirten Avukat Ömrüye Erpek, borçlu Selahattin Küçük’e karşı alacak davası açtıklarını, dava sırasında kendisiyle borcu biran önce ödemesi konusunda görüşme yaptıklarını, süre verdiklerini söyledi.
  Araçla önümüzü kesti
  Avukat Erpek, “Ancak borçlu Selahattin Küçük, borcunu ödemedi. Biz de alacağa karşılık, evine haciz işlemi için gittik. Kamyonetin yüklemesi tamamlandığı sırada borçlunun kardeşi olan Murat Küçük geldi. Önce eşyaları araçtan indirmemiz için baskı yaptı. Bulunduğumuz araç hareket etti. Bu sırada Küçük, başka bir araç ile arkadan gelerek bulunduğumuz aracın önünü kesti. Eşyaları biran önce indirmemizi, indirmediğimiz taktikde beni göstererek senin kafana sıkarım diyerek tehditler savurdu. Küçük’ten şikayetçiyim” dedi.

  Bu ceza örnek olsun

  20. Asliye Ceza Mahke-mesi’nde görülen son duruşmada hakim sanık Murat Küçük’ü 6 ay 7 gün hapis cezasına çarptırdı. Ayrıca 3. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde görülen tazminat davasında da hakim sanığı yasal faizi hariç 2 bin 500 lira tazminata mahkum etti. Murat Küçük, iflas ettiğini ve bir başkasının yanında maaşla çalıştığını belirterek verilen ceza karşısında şok yaşadığını söyledi. Avukat, Erpek, “Örnek bir karar” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı