Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Avukat kocayı çıldırtan istek

  Hürriyet Haber
  22 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 22 Ocak 1999 - 00:01

  Velayet tartışması faciayla bitti. Avukat koca önce çocuklarını isteyen eşini, ardından da kendisini öldürdü.

  Kadıköy'de, Avukat Hakkı Turgut Türkmen, tartıştığı eski eşi Arzu Binici'yi silahının kabzasını vurarak öldürdükten sonra intihar etti. Bursa'da avukatlık yaparken evlerine icra gelmesi üzerine eski eşi Arzu Binici'nin dolandırıcılık yaptığını öğrenenHakkı Turgut Türkmen, Binici'den 3 yıl önce boşandı. Mahkeme 4 ve 6 yaşlarındaki iki çocuğun velayetini babaya bıraktı. Anneye de bayramlarda görme izni verdi.

  Çocuklarını görmeye geldi

  Avukat Türkmen 2 oğluyla İstanbul'daki annesinin evine yerleşti. Bursa'da yaşayan Binici önceki gün çocuklarını görmek için Kadıköy'e geldi. 2 oğluyla buluşup bir süre dolaşan anne, eve döndüğünde karşılaştığı eski eşiyle velayet konusunda tartıştı. Saat 22.00 sıralarında velayet konusunu konuşmak için birlikte evden ayrılan çift yürüyerek Arap Mezarlığı'na geldi. Binici, burada çocuklarını Bursa'ya götürme isteğini tekrarladı.

  Cep telefonuyla aradı

  Israr karşısında çılgına dönen avukat, ruhsatlı tabancası-nı çıkartarak genç kadının başına kabza ile vurdu. Kanlar içinde kalan eski eşinin öldüğünü anlayan Türkmen, cep telefonuyla annesini arayarak, ‘‘Karımı öldürdüm’’ dedi. Bu görüşmenin ardından Türkmen'den bir daha haber alınamadı. Dün sabah polis Eski Arap Mezarlığı'nda Binici'nin cesedini buldu. 100 metre ileride de Türkmen başından tek kurşunla vurulmuş halde bulundu.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı