Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Avukat bürosunda tabancalı bıçaklı kavga: 3 yaralı

  Taner ORAL/KONYA, (DHA)
  22 Ekim 2008 - 22:44Son Güncelleme : 22 Ekim 2008 - 22:44

  KONYA'da, bir avukatlık bürosunda, işten çıkarıldığı öne sürülen Metin D. kardeşi ile eskiden birlikte çalıştığı avukat Musa D.'yi göğsünden ve kolundan bıçakladı.

  Avukatın bürosunda çalışan katip Abullah K., kavga sırasında, Musa D.'ye ait silahı almaya çalışırken, silahın ateş alması sonucu çıkan itiş kakış sırasında Metin D.'nin kardeşi Fethi D. ayağından yaralanırken, Ramazan T. ise bacağından yaralandı.

  Selçuklu İlçesi'nde, 30 yaşındaki Musa D.'ye ait avukatlık bürosunda, bugün saat 18.30 sıralarında meydana gelen olayda, iddiaya göre, 3 ay önce birlikte çalıştıkları avukat Metin D., Musa D. tarafından işten çıkarıldı. Bunu hazmedemeyen Metin D., kardeşi 27 yaşındaki Fethi D. ile birlikte büroya gelerek Musa D. ile tartışmaya başladı.

  Sözle başlayan tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi sonucu, avukat Metin D., yanında bulundurduğu çakı tabir edilen bıçakla Musa D.'nin üzerine yürüyerek göğsünden ve kolundan yaraladı. Bu arada ofisteki sesleri duyan büro çalışanlarından katip Abdullah K., odaya girerek kavgayı ayırmaya çalıştı. Avukat Musa D. silahını çıkarmak istediği sırada, Abdullah K. silahı almak istedi. Silahın aninden ateş alması sonucu, kardeşlerden Fethi D., sağ bacağından yaralanırken, ofiste bulunan 24 yaşındaki Ramazan T. de bacağından yaralandı.

  HAFİF YARALARLA KURTULDULAR

  Musa D.'nin ofisinde bulunan çalışanları özel bir araçla Konya Numune Hastanesi'ne götürdü. Tedavi altına alınan Musa D.'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, bıçaklı ve silahlı kavgada, bacağından yaralanan Ramazan T., Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Sağ bacağından hafif şekilde yaralanan Metin D.'nin kardeşi Fethi D. de Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Avukat Metin D., daha sonra, olay yerine ardından da polis tarafından ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Tedavisi tamamlanan Fethi D., polis ekiplerince sorgusu yapılmak üzere polis merkezine götürüldü.
  Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisi tamamlanan Ramazan T.'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, ofiste silahı almaya çalışan Abdullah K.'nin da ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldüğü öğrenildi.

  Olayla ilgili olarak geniş çaplı soruşturmanın başlatıldığı belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı