Ege Haberleri

  Avşar yanıtı

  Hürriyet Haber
  02.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZFAŞ Genel Müdürü Feyzi Hepşenkal, Hülya Avşar'ın ekonomiyle ilgili konferans vermesini kendisinin istediğini söyledi, ‘‘Bu yüzden eleştirenler Türkiye'nin en ünlü ekonomi adamları konuşurken neredeydiler?’’ diye sordu.

  TOBB, TOSYÖV ve İZFAŞ’ın ortaklaşa düzenlediği konferanslar dizisinde Türkiye'nin en ünlü ekonomistlerinin konuştuğunu anlatan Hepşenkal, 8 Eylül tarihinde Hülya Avşar’ın ‘‘Girişimciliğin Sanata ve Türkiye’ye katkısı’’ konulu konferans vermesini eleştirenlere tepki gösterdi. Hülya Avşar'ı, konferansların koordinatörü Işın Çelebi'nin değil kendisinin önerdiğini vurgulayan Hepşenkal şunları söyledi:

  ‘‘HÜLYA Avşar’ın ekonomi konusunda konuşmasını her kesimden eleştiren var. Bizim Fuar süresince sürecek konferanslarımızda TOBB Başkanı, İKV Başkanı, İMKB Başkanı, Dünya Bankası Türkiye Temsilcisi, AB Türkiye Temsilciliği Ekonomik Danışmanı, Merkez Bankası Başkanı ve kendi dalında pek çok uzmanı konuk olarak çağırdık. Avşar’ın konuşmacı olmasını eleştirenlerden hiçbirini, Türkiye'nin hatta dünyanın ekonomi patronları konferans verirken göremedik. Özellikle İTO Başkanı Ekrem Demirtaş’ı hiçbirinde görmedik. Bugüne kadar yapılmamış bir işi yaptık. En büyük izleyici kitlesini sayın Avşar'ın toplayacağını da düşünüyorum. Bu nedenle konuşmasını sinevizyon aracılığı ile Fuar'da canlı yayınlayacağız.’’

  HÜLYA Avşar'ın ekonomi konusunda konferans vermesi nedeniyle İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş tepki göstermişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı