« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avşar: 2-1 kaybedeceğiz

Teknik adamlar ve sanatçılara Beşiktaş-Fenerbahçe derbisiyle ilgili tahminlerini sorduk. Hocalar kendilerini yetiştiren sanatçılar da gözağrıları takımların kazanacağı görüşünde...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Beşiktaş-Fenerbahçe maçına az bir zaman kala, herkesi derbinin heyecanı sardı. Sanatçısından gazetecisine, sokaktaki vatandaşa kadar herkes büyük maçın sonucunu merakla bekliyor. Tabii, iki takım taraftarları arasında hararetli tartışmalar sürerken, herkesin de maçla ilgili bir fikri var aslında...

İşte ünlü isimlerin derbi yorumu:

TEKNİK ADAMLAR NE DEDİ?

RIZA ÇALIMBAY: Beşiktaş'ın kazanması gereken bir maç. Ama Fenerbahçe de büyük maçlara çok iyi motive oluyor. Beşiktaş seyircisi, takımına sırtını dönerse Fenerbahçe bundan yararlanır. Skor vermem ama Beşiktaş'ın kazanmasını isterim.

ERTUĞRUL SAĞLAM: Beşiktaş çok avantajlı. Çünkü seyircisi önünde oynuyor. Mutlaka kazanması gereken bir maç. Beşiktaş az atıyor, az yiyor. Beşiktaş karşılaşmayı 1-0 kazanır gibi gözüküyor.

MEHMET ÖZDİLEK: Beşiktaş bu maç kaybederse gerçekten büyük yara alır. Bu yüzden maça daha çok asılacak. Siyah-beyazlıların sağlam bir defans kurgusu var. Fenerbahçeli Alex'e ve ölü toplara dikkat edilmesi gerekir. Bana göre 0-0'lık skor ilk ihtimal.

OĞUZ ÇETİN: Fenerbahçe'nin bu derbide şansı daha yüksek, Beşiktaş kendi sahasında ve seyircisi önünde baskı altında olacak. Bence takımların ilk 15 dakikada ortaya koyduğu performanslar skoru belirler. Benim tahminim Fenerbahçe 2-0 alır.

ÖZCAN KIZILTAN: Fenerbahçe'nin Beşiktaş'a göre daha oturmuş bir kadrosu var. Her şeyden önemlisi, iki takım arasında Alex gibi bir fark var. Alex faktörü bu karşılaşma için çok önemli. Maçı Fenerbahçe 2-1 kazanır.

ENGİN İPEKOĞLU: Beşiktaş'ın mutlaka kazanması gerekiyor. Bu nedenle kendi sahalarında tüm riskleri alacaklar. Ama Fenerbahçe'nin kozları rakibine oranla daha fazla. Sıkı maç olacak, tahminim 2-2 biter.

SANAT DÜNYASI NE DEDİ?

MUSTAFA SANDAL: Bizim Beşiktaş bu maçı hiçbir şekilde vermez. Öyle ya da böyle derbiyi 3-1 alırız.

DEMET AKALIN: Takım olarak ciddi bir morale ihtiyacımız var. Fenerbahçe maçı iyi bir fırsat! Beşiktaş bu maçı 2-1 kazanır.

TAMER KARADAĞLI: Fenerbahçe maçlarına çok iyi konsantre oluyoruz. Beşiktaş bu maçı 3-1 rahat kazanır.

HÜLYA AVŞAR: Bir Beşiktaş taraftarı olarak üzgünüm ama maçı 2-1 kaybedeceğiz gibime geliyor.

NEFİSE KARATAY: Fenerbahçe'nin attığı ilk golden sonra statta olaylar çıkar ve hükmen 3-0 kazanırız.

SİBEL CAN: Fenerbahçe yenilince oğullarım Emir ve Engincan'la birlikte çok üzülüyoruz. Ama bu aralar iyiyiz, 2-0 kazanırız.

ALİŞAN: Psikolojimiz iyi, moralimiz yüksek. Beşiktaş da aldığı kötü sonuçlar nedeniyle baskı altında. Bu yüzden rahat oynayamaz. Fener 3-1 alır.

MEHMET ALİ ERBİL: Sezona çok iyi başladık. Bu moral bu maça da yansıyacak. Beşiktaş'ı kesin yeneriz. Skor 3-1 olur.


Bunları da Beğenebilirsiniz