Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa'yı sallarız

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türk futbolunun son yıllarda büyük bir aşama kaydettiğini söyleyen Milli Takımlar Teknik Direktörü Mustafa Denizli, ‘‘İleriye dönük bir kadro oluşturduk. Bu takım Avrupa'da ses getirecektir’’ dedi.

<ı>Ses getireceğiz

A Milli Takım Teknik Direktörü Mustafa Denizli, ileriye dönük bir takım oluşturmaya çalıştıklarını ve bu takımın Avrupa'da ses getireceğini söyledi. Türk futbolunun son yıllarda büyük bir aşama kaydettiğine değinen Denizli, ‘‘Kulüp takımlarımız Avrupa'da başarılı oluyorlar. Bu başarıyı milli takımlar düzeyinde de yakalayacağız’’ dedi ve şöyle devam etti:

<ı>Yeni cevherler

‘‘Avrupa'da atağa geçiyoruz. Almanya'da bir büro kurduk ve başına Erdal Keser'i geçirdik. Erdal yalnızca Almanya değil, tüm Avrupa'yı tarayarak, Tayfun, Tayfur ve Erol gibi yeni cevherleri Türk futboluna kazandıracak. Türkiye liglerini çok iyi takip eden bir ekip kurduk. Yalnızca kalıplaşmış isimleri değil bütün futbolcuları takip ediyoruz.

<ı>Hatalı kartlar

Futbolcuların son durumlarını hocalarına sorarak sürekli bilgi alıyoruz. Üzerinde durduğumuz konulardan birisi de hatalı kartlar. Bu, Türk futbolunun sorunlarından bir tanesi. Bazı futbolcularımız oyuna o kadar motive oluyorlar ki, yaptıkları hareketin karşılığında kart görüyorlar. Bunu en aza indirmek için çalışmalarımız devam ediyor.

<ı>Herkese nasip olmaz

Milli Takım'ın formasını giymek her futbolcuya nasip olmaz. Kadroya davet ettiğimiz futbolcular bunun bilincinde. Bize biraz zaman ve sabır gerekli. Göreceksiniz, herkesin gurur duyduğu bir Milli Takım yaratacağız. Bu takım da Avrupa'da büyük işler başaracak. Tek isteğimiz, bize olan desteğin devam etmesi.’’Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler