« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupayı salladık

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Basketbol Avrupa Ligi'ne 3 takımımız galibiyetle başlayarak Türkiye'yi Avrupa'nın en başaralı ülkesi konumuna getirdi. İlk maçlar sonunda Türkiye ve Yunanistan ilk sırada.

<ı>Türk rüzgarı

Avrupa Basketbolu'nda Türk rüzgarı esiyor. Avrupa Ligi'ne katılan üç takımımızın da ilk maçlarını galibiyetle tamamlaması Türk basketbolunu Avrupa'nın en başarılı ülkesi konumuna getirdi. İlk tur maçları sonunda sadece Türk ve Yunan takımları oynadıkları 3 maçta 3 galibiyet elde ettiler.

<ı>Efes'in zaferi

Avrupa Basketbolu'nun iddialı ülkelerinden biri olan İtalya'nın temsilcileri oynadıkları 3 maçı kaybederken, İspanyol ekipleri de aynı sondan kurtulamadı. İki yıldır Final Four'un kapısından dönen Efes, Saviç'ten yoksun olmasına karşın Manresa deplasmanından galibiyetle çıkmayı başardı.

<ı>Ülker umutlu

Oldukça zorlu bir grupta mücadele eden Ülkerspor, ilk maçında Dünya Şampiyonu ülkenin temsilcisi Yugoslav Zadar karşısında ikinci yarıdaki etkili oyunu ile sonuca gitmeyi başardı. Uyum sürecini henüz tamamlayamayan Ülker bu sorunu çözdüğü takdirde Avrupa'nın güçlü ekiplerinden biri olacağını kanıtladı.

<ı>Fenerbahçe'den şov

Avrupa Ligi'nde oynanan ilk maçlarda en farklı skoru elde eden Fenerbahçe, geçen yılın Kulüpler Kupası Şampiyonu Litvanya temsilcisi Kaunas'ı adeta ezdi. Güçlü Kaunas karşısında şov yapan Fenerbahçe'nin ünlü yıldızları coştukları takdirde neler yapacaklarını kanıtladılar. Fenerbahçe'nin de hedefi Final Four.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler