« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa'ya katılacak ışığı görüyorum

İkinci yarının ilk maçında Karabükspor'u 4-2 yenerek puan cetvelinde 9. sıraya çıkan Manisaspor, yükselen form grafiği ile taraftarlarına Avrupa düşleri kurdurmaya başladı.

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Dördüncü sıradaki Kayserispor'la aralarında 7, beşinci sıradaki Beşiktaş'la 6 puan fark olduğunu hatırlatan Manisalılar, internet ortamındaki yazışmalarında önümüzdeki sezon UEFA'nın hayal olmadığını savunurken, teknik direktör Hikmet Karaman, "İki galibiyetle havalara girmemek lazım. Manisaspor istikrarı yakalarsa, elbette Avrupa kupalarına da katılabilir. Ben bu ışığı görüyorum" diye konuştu.

"FUTBOL FELSEFESİ ŞART"

Manisa'da öncelikle bir futbol felsefesi yaratmayı hedeflediğini ancak bunun için daha çok çalışmaları gerektiğini dile getiren tecrübeli teknik adam şöyle devam etti:

"Nasıl takım olunur, takım savunması, takım hücumu nedir? Bireysel yetenekle nereye varılır? Biz bunları öğrenmeye gayret ediyoruz. Süper oyuncular alıp, "Şampiyon olacağız' diyenlerin halini görüyoruz. Futbol, 22 adamın bir topun arkasından koşması değil. Benim hedefim önce bir takım yaratmak. Sadece Manisaspor değil, Bunu başaran her Anadolu ekibi, Avrupa'ya çıkar."

"KULÜBÜN GÜCÜ ORTADA"

Devre arasında 8 futbolcu göndermelerine rağmen takımın hala tıkır tıkır işlediğini sözlerine ekleyen Karaman, "Demek ki yanlış yapılmamış" diyerek konuşmasını şöyle tamamladı:

"Ara transferde gelen oyuncular da var. Bunlar belki listenin ilk sırasındaki isimler değil ama devre arasında futbolcu alırkan bir numaraya, üç numaraya bakılmaz. Ayrıca kulübün ekonomik gücü de ortada. Kulübün naklen yayın dışında geliri yok. Bu şartlarda astronomik paralarla transfer olmaz. Her şey futbolcu demek değil. Kulübün personelini de düşünmek zorundayız."


Bunları da Beğenebilirsiniz