« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa'ya güçlü çıkacağız

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi en iyi temsil edecek kadro kuracaklarından kimsenin şüphesi olmamasını istedi.

Emre KOŞAK/BURSA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Sağlam, transferde karar aşamasında olduklarını salı veya çarşamba günü gidecek ve kalacak futbolcularla ilgili son kararı vereceklerini söyledi. Sağlam, "Avrupa'da ve yeni sezonda başarımızı sürdürmek istiyorsak çıtayı yükseltmemiz gerekiyor. Bunu da yapacağız" diye konuştu.

Şampiyonluğun gelmesiyle ekonomik olarak güçlendiklerini vurgulayan Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, "Geçen yıl bu anlamda sıkıntımız vardı. Ancak bu kez böyle bir sorunumuz yok. Çok astronomik olmasa da kaliteli oyuncular alarak yolumuza devam edeceğiz. Ama bu paramızı çarçur edeceğiz anlamına gelmesin. En azından manevra alanımız genişledi" dedi.

Basında transferleri gündemde olduğu belirtilen, Manisasporlu Mehmet Güven, Samsunsporlu Turgut Doğan ve Rubin Kazan'da forma giyen Fatih Tekke ile kesinlikle ilgilenmediklerini anlatan Sağlam, Devler Ligi'ne güçlü bir kadro ile girmek için savunmadan, orta sahaya ve forvete kadar 3 mevkiye oyuncu alacaklarına vurgu yaparken, "Genç yeteneklerin dışında formayı sırtına geçirip ilk 11'de sahaya çıkacak 4 veya 5 oyuncu alacağız. Bunların 3'ü yabancı, 2'si yerli veya tam tersi de olabilir" diye konuştu.

Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan'ın halen yurt dışında futbolcu transferi ile ilgili girişimlerde bulunduğunu doğrulayan Ertuğrul Sağlam, şöyle dedi:

"Transfer edilecek oyuncuları biz belirleriz. Yöneticiler de ekonomik anlamda girişimlerde bulunur. Mesut bey de daha önce belirlediğimiz 1 yabancı oyuncu için şu anda yurt dışında temaslarda bulunuyor."

Portföyünde bulunan ve transferleri an meselesi olan oyuncuların isimleri ve ülkeleri hakkında açıklama yapmayacaklarını belirten Sağlam, "İsimler ortalarda dolaşmaya başladığında işler karışıyor, hesapta olmayan talipler ortaya çıkıyor, fiyatlar artıyor. O nedenle transferi gizlilik içinde yürütmeye çalışıyoruz. İsimleri deşifre edenler Bursaspor'a zarar vermiş olurlar" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz