« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa'nın tercihi Belek

Turizm kuruluşlarından 'Bluebird'ün sahibi Mustafa Tontu, Belek'in futbol turizminde markalaştığını söyledi.

Namık Kemal KILINÇ/ANTALYA DHA
SON GÜNCELLEME

Tontu, kendisinin eski bir turizmci olduğunu belirterek, yaklaşık 20 yıldır Avrupa'dan futbol kulüplerinin her yıl artan bir eğilimle kış dönemi kamp çalışmaları için Belek'i tercih etmeye başladıklarını belirtti. Tontu, kendisinin yıllar önce Belek'te futbol turizmini başlatanlardan olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Belek bölgesinde 50'nin üzerinde futbol sahası ve 5 yıldızlı çok kaliteli otellerle futbol turizminde Avrupa'da bir marka olduk. Özellikle Avrupa takımlarının Belek'i tercih etmelerinin birinci sebebi sahaların ve otellerin çok kaliteli olmasından, rahat bir ortamda kamp çalışmaları yapabilmelerindendir. Onun için sürekli Antalya bölgesi başta olmak üzere Belek'e Avrupa'dan ünlü takımlar kamp için geliyor. Bizler de futbol turizminde uğraşan turizmciler olarak buraya gelen takımları en iyi şekilde ağırlayarak tekrar Türkiye'ye kamp için gelmelerini sağlıyoruz."

Şu an acenta olarak Schalke 04, Nürnberg, Werder Bremen, Aue, Duisburg ve Rapdos gibi takımları Türkiye'ye getirdiklerini belirten Tontu, "Bunun yanında Avrupa'dan gelen takımlarla Türk takımları arasında hazırlık maçları oynanmakta. Bu da Türk ve Avrupa takımları arasında dostluklar oluşturmakta ve kulüpler arasında futbolcu transferleri yapılabilmesine zemin hazırlamakta. Avrupa'dan ünlü takımların gelmesiyle Avrupa'dan yazılı ve görüntülü basınla taraftarlar da Türkiye'ye geliyor. Bu da Türk turizmine ekonomik anlamda büyük katkı sağlıyor" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz