Avrupa'nın göbeğinde dehşet: 5 ölü

Hürriyet Haber
18 Eylül 2013 - 10:36Son Güncelleme : 18 Eylül 2013 - 15:32

Avusturya, son dönemin en kanlı olaylarından biriyle çalkalanıyor.

Avusturya polisi, önceki gün gelen bir kişinin kırsal alanda kaçak avlandığı yönünde bir ihbar aldı. Polisin ihbarı değerlendirip olay yerine gitmesi üzerine, kaçak avlanan kişi kaçmaya başladı, ancak arabası çukura saplanınca polise ateş açtı.

Daha sonra kimliği Alois Huber olduğu tespit edilen saldırganın açtığı ateş sonucu, bir polis vuruldu. Saldırgan, daha sonra hastanede hayatını kaybeden bu yaralı polise, olay yerinde ilk yardım yapan ambulans sürücüsünü de vurarak öldürdü.

Saldırgan, yolu kesen bir ekibe de ateş açtı. Bu sırada polis memurlarından birini öldürürken, diğerini rehin aldı ve polis arabasına da el koydu.

HAYATIMIN EN ÜZGÜN GÜNLERİNDEN BİRİ

Saldırgan, Viyana'nın 70 kilometre batısında bulunan Melk kentinin dışındaki çiflik evine saklandı. Rehin alınan polis memuru çalınan arabanın bagajında ölü bulundu.

Avusturya polisi, özel "Kobra" timlerinin de yardımıyla evi kuşattı. Sabah saatlerinde evde yangın çıktı ve yangının kontrol altına alınmasının ardından eve giren güvenlik güçleri, saldırgan olduğunu tahmin ettikleri bir kişinin cesedine ulaştı.

Olayla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Roland Scherscher, "Polis memurları, evde bulunan gizli bir odanın kapısını açmaya çalıştılar ancak içeride yangın çıktı. Yangın kontrol altına alındıktan sonra katil zanlısı olduğu düşünülen kişinin yanmış cesedine ulaşıldı. Bugün hayatımın en üzgün günlerinden birini yaşıyorum" dedi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı