"Avrupalı Türklerin sorunlarını biliyorum"

Hürriyet Haber
02.10.2015 - 11:16 | Son Güncelleme: 02.10.2015 - 11:16

Frankfurt Başkonsolosluğu görevini 15 Eylül’de devralan M. Mustafa Çelik, Türk gazetecilerle kahvaltıda buluştu.

İlk ve orta öğrenimini Bonn’da tamamladıktan sonra Bonn ve Frankfurt üniversitelerinde siyaset bilimi, sosyoloji ve hukuk okuyan Başkonsolos Çelik, Almanya’ya yabancı olmadığını, vatandaşların karşılaştıkları sorunları bildiğini ifade etti.

Öncelikle eğitime büyük önem verdiğini söyleyen Çelik, bölgedeki Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek, gençlerin iyi eğitim almaları konusunda neler yapılabileceği üzerinde duracaklarını belirtti.

Çelik, kendisinden önce görev yapan Başkonsolos Ufuk Ekici’nin girişimleriyle uygulanan iki dilli anaokulu projesinin geliştirilmesi için çalışmaları sürdüreceklerini ve Türkçe’nin orta öğretimde karne notuna etki eden ders olarak okutulması için gerekli girişimleri yapacaklarını vurguladı.

BERLİN VE VİYANA'DA DA GÖREV YAPTI

İlk yurt dışı görevini Nijerya’da yapan Mustafa Çelik, Berlin ve Viyana Büyükelçiliklerinde görev aldı. Son olarak Dışişleri Bakanlığı’nda Enerji, Su ve Çevre Genel Müdür Yardımcılığı görevinde
bulunan Çelik, Almanca İngilizce ve Fransızca biliyor.

Avrupalı Türklerin sorunlarını biliyorum

YENİ BİNA ARIYORUZ

Gazetecilere, vatandaşlara daha iyi ve hızlı hizmet verebilmek için Frankfurt Başkonsolosluğu’na daha uygun bir bina arayışı içinde olduklarını da ifade eden Çelik, Zeppelinallee’deki binanın da Dışişleri Bakanlığı’nın alacağı kararlar doğrultusunda değerlendirileceğini söyledi.
    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı